Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Decydując się na czworonoga trzeba dobrze przemyśleć tę decyzję i odpowiednio przygotować się na nowego członka rodziny. Bardzo ważnym aspektem, który spędza sen z powiek właścicieli psów jest ich żywienie.

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych karm dla psów zarówno suchych, jak i mokrych, a każda z nich posiada inne właściwości. Przed podjęciem decyzji o tym, w jaki sposób będziemy karmić naszego pupila warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami.

Co wziąć pod uwagę wybierając karmę?

Pierwszą najważniejszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę jest wiek psa. Zupełnie inne potrzeby mają szczeniaki, które intensywnie i szybko rosną, a inne psy dorosłe. Ważna jest także docelowa waga psa, ponieważ od niej uzależnione są porcje, które będziemy podawać psu. Młode psy potrzebują dużej ilości kalorii, które umożliwią im właściwy wzrost. Karma dla psa w wieku do 5 miesięcy powinna być bogata w białko i wapń, a najlepsza będzie ta, która zawiera dużą ilość mięsa. Psy starsze z reguły potrzebują składników niskokalorycznych, ponieważ przekarmianie może prowadzić do nadwagi. Ważnym czynnikiem, który także wpływa na wybór karmy dla psa są jego specjalne potrzeby. Jeśli pupil posiada wrażliwy żołądek lub cierpi na alergie musi otrzymywać pokarm, który będzie zawierał składniki delikatne i nieuczulające.

Jaką karmę dla psa wybrać?

Wielu właścicieli zastanawia się, czy karma dla psa mokra jest lepsza od suchej? Zarówno jedna i druga, jeśli jest właściwie zbilansowana dostarczy zwierzęciu niezbędnych składników odżywczych. Karma sucha jest zdecydowanie łatwiejsza w przechowywaniu. Warto pamiętać, że powinna się ona składać w około 80% z produktów pochodzenia zwierzęcego oraz dodatkami warzyw, owoców i ziół. Trzeba zwrócić uwagę, żeby nie zwierała ona substancji konserwujących czy barwników. Ilość pokarmu powinna być dopasowana do wagi i wieku psa, a dobrej jakości karma dla psa na opakowaniu posiada informacje o zalecanych dziennych dawkach. Podając zwierzęciu wyłącznie suchy pokarm trzeba pamiętać o tym, aby zawsze miał dostęp do świeżej wody. Karma dla psa mokra sprzedawana jest w dużo mniejszych pojemnikach, najczęściej puszkach. Musi być także odpowiednio przechowywana, najlepiej w lodówce, aby nie straciła swoich właściwości. Jest chętnie wybierana przez właścicieli ponieważ jej struktura i forma jest bardzo lubiana przez psy. Dostarcza niezbędnych składników, a podając ją unikamy konieczności gotowania specjalnych posiłków na psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *