Jaką figurkę robota wybrać na prezent dla chłopca?

0 186

W poszukiwaniu atrakcyjnego upominku świątecznego czy oryginalnego prezentu urodzinowego dla chłopca w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym wartą rozważenia opcją są zabawkowe roboty. W sprzedaży znajdziemy zarówno oryginalne roboty Transformers – zabawki wzorowane na komiksach, serialach animowanych i fabularnych filmach kinowych, jak i klasyczne roboty na baterie, a nawet ich zdalnie sterowane lub programowane wersje.

Oryginalne zabawki Transformers – co to takiego?

To szeroka gama figurek i dedykowanych im akcesoriów od firmy Hasbro. Figurki robotów mogą mieć różne rozmiary, kolory i kształty, ale ich cechą charakterystyczną jest możliwość transformacji. Zabawki są skonstruowane w ten sposób, by wykonując kilka prostych manipulacji figurką, robota przekształcić w model sportowego samochodu lub ciężarówki – to element charakterystyczny, który odróżnia ten rodzaj robotów od wszystkich innych. Ze względu na dużą popularności komiksów, bajek i filmów o robotach Transformers, zabawki z tej serii są niezwykle popularne wśród chłopców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Duża różnorodności zabawek tej serii daje kupującemu większe możliwości wyboru. Osoba szukająca prezentu dla chłopca może zdecydować o wyborze mniejszego, tańszego robota lub jego większego i bardziej skomplikowanego, a przez to również droższego odpowiednika.

Inne roboty dla chłopców

W sprzedaży obok oryginalnych modeli robotów zmieniających się w samochody i innych zabawek Transformers, znajdziemy również szereg robotów o nieco innej, można powiedzieć bardziej klasycznej konstrukcji. Wiele z nich to zabawki zasilane bateriami, poruszające się w sposób zdalny, wydające specyficzne sygnały dźwiękowe i świetlne, strzelające laserami lub innymi rodzajami dedykowanych im zabawkowych broni. Wśród zabawek dla nieco starszych dzieci znajdziemy także roboty programowane i zdalnie sterowane. Tego typu zabawki oferują możliwość bezprzewodowej komunikacji ze smartfonem lub tabletem. Przy pomocy specjalnej aplikacji dziecko może wydawać takiemu robotowi określone komendy lub zaprogramować sekwencje ruchów, jakie robot powinien wykonać.

Jeśli dziecko fascynuje się bajkami i filmami o robotach zmieniających się w samochody, doskonałym wyborem będzie dla niego oryginalna figurka robota Transformers. Zabawki tego typu są bardzo popularne i można znaleźć je w większości sklepów z artykułami dla dzieci. Jeśli dziecko interesuje się nowymi technologiami i ma własny tablet lub smartfon, ciekawą opcją może być dla niego zakup robota programowanego, zdalnie sterowanego.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany