Jak zmniejszyć wydatki na flotę pojazdów?

0 51

Wiele firm poszukuje dzisiaj oszczędności. Koszty ograniczane są niemal w każdej branży. Światowy kryzys, związany z pandemią koronawirusa dotyka też przedsiębiorstwa transportowe. Jak zmniejszyć wydatki na flotę pojazdów? Co zrobić, aby płacić mniej? Rozwiązaniem może być car fleet management.

Czym jest car fleet management?

Car fleet management to mechanizm, pozwalający na efektywne zarządzanie flotą pojazdów. Dzięki temu systemowi na bieżąco monitorowane są wszystkie parametry, związane z działaniem firmy. W konsekwencji można liczyć na zmniejszenie liczby przejechanych kilometrów, mniejsze zużycie paliwa, wzrost efektywności całej floty, a także zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów. System zajmie się wyznaczaniem tras, dzięki czemu towary będą dostarczane jeszcze szybciej i skuteczniej, a kierowcy nie pokonają ani jednego, zbędnego kilometra. Właściciel firmy będzie miał również bieżący wgląd w to, gdzie w danym momencie znajduje się pojazd. W ten sposób nie dojdzie do żadnych nadużyć ze strony pracowników. Oczywiście to wszystko możliwe jest dzięki innowacyjnym, nowoczesnym rozwiązaniom technicznym. Właściciel floty otrzyma kompleksowe i rzetelne analizy oraz raporty, pozwalające na ocenę efektywności floty oraz podjęcie skutecznych działań w celu jej poprawy.

Car fleet management na czas kryzysu

Niewątpliwie w dobie panującej pandemii system car fleet management to absolutne „must have” każdej firmy transportowej. Szczególnie dzisiaj istotne jest bowiem analizowanie wszelkich procesów, odbywających się w firmie, po to by utrzymać się na rynku. Z dnia na dzień zmieniają się warunki i możliwości, co wymaga szybkiego i skutecznego działania. Dzisiaj możliwy jest wjazd do Hiszpanii, Włoch albo Wielkiej Brytanii. Jutro jednak sytuacja może się zmienić o 180 stopni. Granice mogą zostać zamknięte, a kierowcy będą musieli zostać poddani kwarantannie. To wszystko generuje natomiast dodatkowe koszty. Nie tylko część floty pozostaje uziemiona, ale dodatkowo należy zupełnie zmienić zaplanowane trasy i rozkład kierowców. Z miejsca pierwotnej destynacji nic bowiem nie wyjedzie, ani nie dojedzie.

Car fleet management – krok w stronę nowoczesności

System car fleet management to niewątpliwie ogromny krok w stronę nowoczesności. To rozwiązanie, które pomoże firmom odbić się od dna i utrzymać na rynku. W którymś momencie skończy się bowiem pomoc rządowa i przedsiębiorcy będą musieli radzić sobie samodzielnie. No a sam kryzys może jeszcze potrwać długo. Dopóki światowa gospodarka nie odbuduje się po poniesionych stratach.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany