Jak zabezpieczyć ekran iPhone przez porysowaniem?

O tym, że iPhone to nie telefon, a styl życia wiedzą wszyscy – zarówno użytkownicy urządzeń z system iOS, jak i jego alternatyw. iPhone sam w sobie jest drogim gadżetem, a dodatki do niego potrafią przyprawić o ból głowy.

Są to jednak urządzenia na lata, więc ich zakup można potraktować jako inwestycję. Legendę o delikatnym kablu do ładowania iPhone znajdą chyba wszyscy. Dziś poznajcie historię o ekranach iPhonów i o tym, jak je zabezpieczyć przed zarysowaniem. 

Zacznijmy od podstaw

Żeby iPhone mógł długo służyć i działać bezawaryjnie trzeba o niego po prostu dbać. Dbać jak o każdy inny telefon ze szklanym ekranem jak o każde urządzenie mobilne oraz jak o każdy drogi gadżet. Telefonem się nie rzuca i to wierzą wszyscy. Czyli uważamy, kiedy odkładamy go na stół – kładąc go „plecami” do blatu. Kiedy macie ochotę odłożyć iPhone na kanapę bez schylania się do niej – dwa razy zastanówcie się nad trajektorią lotu telefonu. Jeśli istnieje chociaż 1% szansy, że telefon odbije się od siedziska kanapy i spadnie wprost na podłogę z gresu lub terakoty, natychmiastowo porzućcie myśl o odkładaniu telefonu na odległość. 

Aha, iPhone nie warto także wkładać do kieszeni, w której są już klucze albo zapalniczka – mogą porysować ekran. A porysowany ekran jest o wiele wrażliwszy na popękanie!

Czy etui ochroni ekran iPhone?

Kolejną sprawą są etui na telefon – zwane popularnie „case na iPhone”. Jego zadaniem jest nie tylko wyróżnianie Waszego urządzenia, podkreślanie Waszej indywidualności lub epatowanie Waszymi zainteresowaniami. Te obudowy mają za zadanie chronić Wasz telefon, a w razie upadku mają przejmować i minimalizować ewentualne uszkodzenia. Dlatego, zanim kupicie kolejny śmieszny case za 8 złotych z darmową dostawą, pomyślcie bezpieczeństwie swojego iPhone. Tak – namawiamy Was do inwestycji w może i nudny, ale atestowany case.

Zabezpiecz ekran iPhone

Dbanie o urządzenie to pierwszy krok do niedopuszczenia do porysowania ekranu. Drugim krokiem jest dobór odpowiedniego etui. Pozostaje także trzeci krok, równie ważny – folia lub szkło naklejane bezpośrednio na ekran. Tutaj także nie warto stawiać na oszczędności, w końcu chytry dwa razy traci… Wybierzcie produkt atestowany, wyprodukowany do konkretnego modelu iPhone. Możecie go kupić w każdym sklepie i serwisie produktów Apple. 

Szkła i folie zabezpieczające ekran charakteryzują się 10-stopniową skalą twardości (10H) – im wyższy wskaźnik, tym lepsze zabezpieczenie. Folie ochronne są najcieńsze i z reguły chronią ekran na poziomie 3H. Ponad dwukrotnie wyższe zabezpieczenie da szkło hartowane – 7H. Najwyższy stopień zabezpieczeń ma szkło hartowane (9h). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *