Jak wybrać najlepsze głośniki bezprzewodowe? 

Głośniki bezprzewodowe to wygodny sposób na słuchanie muzyki i podcastów z urządzeń mobilnych. Sprawdzą się także w czasie spotkań, imprez i wyjazdów, kiedy zależy nam na lepszym odsłuchu materiałów. Są proste w obsłudze, stosunkowo długo działają po naładowaniu. Jak zatem wybrać najlepsze głośniki bezprzewodowe?

Głośniki bezprzewodowe

To kompaktowe urządzenia, łączące się ze smartfonem lub tabletem za pomocą jednej z trzech technologii: Bluetooth, przez wifi lub połączenia AirPlay, dedykowanego użytkownikom urządzeń marki Play. 

Najważniejsza jest jakość dźwięku

Wiem, wiemy – mnogość kształtów i kolorów dostępnych głośników bezprzewodowych kusi. Jednak wybierając głośniki, warto przyjrzeć się parametrom odpowiadającym za jakość dźwięku. Z reguły są one i tak ograniczone mocą i nie przekraczają 20 watów. Wysokość watów przekłada się bezpośrednio na to, jak głośno można słuchać muzyki. Im wyższa moc, tym wyższa cena głośników bezprzewodowych. Uspokajamy – moc na poziomie 10 W jest satysfakcjonująca zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. 

Bateria

Wiadomo – im większa bateria, tym dłużej można korzystać z urządzenia. Warto zwrócić uwagę na ten wskaźnik, żeby nie było przykrego rozczarowania, kiedy po półgodzinnym słuchaniu głośnik się rozładuje. Na szczęście z głośników bezprzerwowych można korzystać także w czasie ich ładowania. I tutaj kolejna uwaga – przed zakupem sprawdźcie, jakim kabelkiem łączy się urządzenie z gniazdkiem z prądem. Najlepiej by było znaleźć taki głośnik, który ładowany jest tym samym kablem, co telefon – to duża oszczędność w organizacji!

Obudowa

Obudowa głośnika bezprzewodowego powinna być wykonana estetycznie i z materiałów wysokiej jakości. Umówmy się – głośnik będzie eksploatowany. Raczej wrzucisz go luzem do plecaka, niż wcześniej zapakujesz w pudełko. Głośnik może też być narażony na upadki – na przykład ustawisz go na półce lub parapecie i zapomnisz o tym. Trwały materiał gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia. Dobrze jest zdecydować się na głośniki bezprzewodowe wodoodporne, wtedy ani jego ustawienie w łazience, ani zabranie nad jezioro nie będzie mu zagrażać! 

Z tego samego powodu polecamy także wybór dość prostego w formie głośnika bezprzewodowego. Śmieszne kształty są super, ale wszystkie odstające elementy będą pierwszymi, które ulegną uszkodzeniom. Dostępne są także modele z lampkami i światełkami czułymi na basy. 

Cena głośnika bezprzewodowego

Ceny głośników zaczynają się na poziomie 100 złotych, a kończą na poziomie dziesięciokrotnie wyższym! Sporo zapłacisz za głośnik Harman Kardon czy JBL, ale tu płacisz za jakość. Dużą popularnością cieszą się głośniki SONY, a z tańszej półki – Media-Tech i Esperanza. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *