Jak wybrać buty treningowe?

0 98

Buty do treningu nie mogą być przypadkowe. Niezależnie od tego jak intensywnie trenujesz, nie poprzestawaj na  na zakładaniu tych samych butów, które nosisz na co dzień po mieście lub w których biegasz. Choć wydaje się, że wystarczy, by takie buty były po prostu wygodne, to nie jest do końca słuszne przekonanie. Nie każde obuwie nadaje się na siłownię. Weź to pod uwagę zwłaszcza jeśli zależy ci na wynikach oraz dobrej regeneracji organizmu.

 

Dobór materiałów

 

Przede wszystkim bardzo istotne jest, żeby buty treningowe męskie były wykonane z odpowiednich materiałów. To one gwarantują to, że podczas znacznego wysiłku stopy będą miały dostęp do powietrza i nie zaskoczą cię nadmierną potliwością. Dobór materiałów jest istotny w przypadku całej odzieży sportowej, ale butów już w szczególności. Nie warto przyzwyczajać się do mokrych skarpet i nieprzyjemnego zapachu. To, co niektórzy uważają za naturalną konsekwencję intensywnego wysiłku, często jest po prostu efektem złego doboru obuwia.

 

Podeszwa i amortyzacja

W przypadku obuwia sportowego bardzo ważne jest też to, w jaki sposób wyprofilowana jest ich podeszwa. Ona nie może być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Nie może też być zbyt płaska lub wysoka. Musi zapewniać stabilizację i amortyzację. Szczególnie ważne staje się to, kiedy podnosisz ciężary. Warto też sprawdzić, czy znajduje się na niej bieżnik, uniemożliwiający ślizganie. Ten wymóg wbrew pozorom wyklucza z gry wiele rodzajów obuwia o zbyt ‘łysej’ podeszwie.

Buty treningowe męskie produkowane są zazwyczaj przez doświadczonych na tym polu producentów i oni doskonale wiedzą, jak powinny wyglądać i zachowywać się podczas ich użytkowania. Ale nawet mimo wiedzy na ten temat stale pracuje się nad tym, żeby obuwie takie udoskonalać. Opracowuje się buty Adidas z systemami, które odpowiadają za prawidłowe ułożenie stopy, czy buty Nike, które zapewniają jeszcze lepszą cyrkulację powietrza.

 

Buty sygnowane przez znanych sportowców – warto?

 

Żeby przekonać o wyjątkowości i zalet tworzonego przez siebie obuwia, producenci solidnie je reklamują, nierzadko wykorzystując do tego znanych sportowców. Oni w tych kwestiach cieszą się autorytetem,  więc i reklamy z ich udziałem są wyjątkowo skuteczne. W wielu przypadkach bowiem ludzie szukając sportowych butów, kupują właśnie te markowe i reklamowane. Takie w ich przekonaniu są warte wydanych pieniędzy. I rzeczywiście, w wielu przypadkach  są one bardzo wygodne i wytrzymałe – gwiazdy sportu z reguły ostrożnie rozporządzają swoim wizerunkiem, sygnując nim tylko to, co uznają za dobre i warte polecenia. Jeśli więc stać cię na taki wydatek, wypróbuj buty treningowe ze znanym nazwiskiem w nazwie.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany