Jak w kilku prostych krokach zamienić plik YouTube na MP3?

YouTube jest bardzo popularną aplikacją do oglądania różnorodnych materiałów wideo,  której każdego roku korzystają miliony osób. Jednak aby móc odtwarzać filmy konieczne jest stałe połączenie z Internetem. Z tego powodu wiele osób decyduje się na pobranie wybranych plików, dzięki czemu można cieszyć się muzyką czy ulubionymi wideo niemal wszędzie bez ograniczeń.

Aby zachować niektóre materiały, wystarczy przekonwertować je na plik MP3. Na szczęście nie jest to trudne – aby pliki znalazły się na urządzeniu, wystarczy w zaledwie kilku krokach skorzystać z konwertera. Co koniecznie warto wiedzieć odnośnie pobierania plików z YouTube? Czy z punktu widzenia prawa można dowolnie pobierać filmy? Jak krok po kroku przekonwertować wideo z YouTube?

Czy pobieranie plików z YouTube jest legalne?

Wśród pobierania plików narosło wiele mitów – jednym z najczęściej spotykanych jest to, że proceder pobierania filmów czy muzyki jest nielegalne. Tymczasem ani pobieranie, ani posiadanie na swoim urządzeniu pobranych plików nie jest zakazane – można korzystać z konwertera jedynie na własny użytek. Nie wolno za to publikować materiałów w Internecie, rozpowszechniać ani udostępniać ich za opłatą. Z pobranych plików spokojnie można skorzystać w podróży, czy wtedy, gdy połączenie z Internetem jest utrudnione – gdy już nie są potrzebne, warto je usunąć. Więcej informacji odnośnie sposobów korzystania z materiałów YouTube można znaleźć w regulaminie lub w zakładce Warunki korzystania.

Na co trzeba uważać, decydując się na skorzystanie z konwertera?

Zanim skorzystamy z konwertera, warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Po pierwsze, bardzo często dostępne w sieci programy do pobierania muzyki korzystają ze złośliwego oprogramowania, co może prowadzić do zawirusowania komputera. Aby tak się nie stało, powinno się wybierać jedynie sprawdzone i popularne konwertery. Co więcej, przed jakimikolwiek próbami pobrania wideo z YouTube, warto upewnić się, że na komputerze jest zainstalowany i aktywowany program antywirusowy, który zablokuje niebezpieczne witryny. W sieci można znaleźć zarówno płatne programy do pobrania, jak i darmowe, ogólnodostępne konwertery. Niemniej w przypadku bezpłatnych programów mogą pojawiać się różne limity, na przykład odnośnie ilości przekonwertowanych plików czy maksymalnej długości wideo.

Jak krok po kroku przekonwertować pliki z YouTube?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego konwertera w Internecie. Podczas wyboru można dopasować dowolny program – warto jednak zwrócić uwagę na to, by był on bezpieczny. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcją:

  • wybrać materiał na YouTube, który ma zostać pobrany,
  • skopiować link do filmu,
  • wkleić link we wskazane miejsce w konwerterze,
  • określić format, na jaki ma zostać przekonwertowany plik – do wygodnego korzystania na co dzień w zupełności wystarczy MP3,
  • przejść dalej i poczekać aż konwersja zostanie zakończona,
  • pobrać materiał i cieszyć się możliwością słuchania muzyki czy oglądania filmów bez stałego połączenia z Internetem.

Czy jest jakieś inne rozwiązanie?

Korzystanie z konwertera to nie jedyna możliwość, aby cieszyć się wysokiej jakości filmami offline. Serwis YouTube udostępnił użytkownikom opcję premium, dzięki której można korzystać z całej zawartości nie tylko bez połączenia z Internetem, ale również bez reklam. Subskrypcja jest jednak płatna i suma będzie pobierana z konta co miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *