Jak uzyskać uczciwą cenę usługi u mechanika

Czy kiedykolwiek zostałeś nabrany i narażony na koszta przez mechanika?

Czy kiedykolwiek zostałeś nabrany i narażony na koszta przez mechanika? Jest wiele nieuczciwych sklepów motoryzacyjnych, jednak większość mechaników ma uczciwe zamiary. Oto jak uzyskać uczciwą umowę z mechanikiem.

Nie zakładaj z góry, że zostaniesz oszukany

Nie każdy mechanik jest oszustem. Zdecydowana iększość z nich to profesjonaliści, którzy chcą wykonać dobrą robotę i zająć się twoim samochodem. Wykorzystywanie ludzi jest krótkowzroczne. Nieuczciwy warsztat samochodowy może oszukać klienta, ale potem już go nie zobaczy. Większość mechaników rozumie tę zależność. W naszym połączonym świecie, w którym opinie online mogą przyczynić się do powstania lub upadku firmy, nigdy nie było ważniejsze, aby strzec swojej reputacji.

Obiekcje dotyczące koniecznych napraw

Wielu mechaników będzie sugerowało naprawy lub działania konserwacyjne, o których nie wiedziałeś, że są konieczne. Nie zawsze warto jest ignorować zalecenia specjalisty. Ludzie są bardziej skłonni wydawać pieniądze na naprawy i konserwację, gdy rozumieją, w jaki sposób wpływa to na ich bezpieczeństwo. Oczekuj od swojego mechanika, że dokładnie wyjaśni ci, dlaczego sugeruje dane naprawy czy działania. Jeśli coś jest nie tak z samochodem, powinny wystąpić objawy. Może to być nieprzyjemny zapach, wyciek, opary, hałas lub jakiś wizualny / słuchowy / fizyczny wskaźnik. Na przykład, jeśli jesteś początkującym kierowcą, możesz nie wyczuć momentu, w którym powinieneś wymienić opony na nowe. Porównaj swoje opony z nowym zestawem (np. ze sklepu internetowego Volkswagena – www.vwuzytkowe-sklep.pl) i sam przekonaj się, jak bardzo różnią się ich bieżniki.

Jeśli nie jesteś pewien, co mechanik robi z twoim autem, zapytaj

Jeśli chcesz potwierdzić, że mechanik jest w 100% szczery, zadaj proste pytanie: „Czy pokażesz mi problem?” Zwróć szczególną uwagę na wyraz twarzy i język ciała. Niektóre niewerbalne wskazówki wskazujące nieuczciwie obejmują:

Dotykanie ust

Unikanie kontaktu wzrokowego

Przestępowanie z nogi na nogę

Przechylanie lub kiwanie głową

Jeśli mechanik odrzuci twoją prośbę, bądź nieufny. Nie ma żadnego powodu, by odmawiać kierowcy prawa do dokładnego sprawdzenia, co jest nie tak z jego pojazdem. To może budować zaufanie i dobrą wolę. Zabierz swoje auto gdzie indziej, ponieważ prawdopodobnie próbują sprzedać ci niepotrzebną usługę.

Co robić, gdy zostawisz swój pojazd

Pytanie o problem jest potężną taktyką, ale nie jest odpowiednie w każdej sytuacji. Co, jeśli musisz opuścić samochód i wrócić do pracy, zanim mechanik ukończy diagnozę? Jeśli musisz zostawić samochód u mechanika, poproś o powiadomienie cię o kosztach przed ukończeniem pracy. To jest twoje prawo. Należy jednak pamiętać, że mechanicy są zajęci. Gdy twój samochód zabiera miejsce w warsztacie, inni klienci czekają. Jeśli chcesz potwierdzić, że mechanik zaproponował uczciwą cenę, wyszukuj w Google średni koszt tej naprawy, gdy rozmawiasz przez telefon.

Uwaga: Ceny w internecie będą uśrednione. Prawdziwa cena zależy od zmiennych takich jak marka / model samochodu, koszty utrzymania w twoim mieście, nasilenie problemu i inne szczegóły.

Innymi słowy, jeśli istnieje duża różnica między kwotowaniem a średnią, nie musi to oznaczać, że rozmawiasz z oszustem.

Co robić, gdy wiesz, co jest nie tak

W niektórych przypadkach możesz być świadomy tego, czego potrzebuje twój samochód. Może to coś drogiego, jak wymiana przekładni lub silnika. Jeśli to prawda, zachęcamy do uzyskania wyceny w kilku różnych warsztatach przed wyrażeniem zgody na tę usługę.

To nie znaczy, że cena jest czynnikiem nr 1 do rozważenia. Nie płacisz wyłącznie za usługę. Płacisz za lata szkoleń i rozwoju, które przygotowały mechanika do wykonywania tej pracy. Zrównoważ go, pytając o kwalifikacje i czytając recenzje online przed wyborem swojego mechanika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *