Jak przyspieszyć działanie laptopa?

Szybki komputer to przede wszystkim wygoda. Płynnie reaguje na komendy, pozwala na komfortowe przeglądanie galerii zdjęć oraz błyskawiczny transfer plików. Doceniamy to, kiedy laptop woła o oddanie go do serwisu, albo kiedy Google za często pokazuje nam reklamy nowego sprzętu. Czy laptopa można przyspieszyć, czy jesteśmy skazani na zakup nowego?

Zaczyna się niewinnie

Na to, ile czasu wyłącza się komputer, raczej nie zwracamy uwagi. Stajemy się czujni dopiero wtedy, kiedy zależy nam na szybkim uruchomieniu i ściągnięciu poczty lub zrobieniu przelewu. Wtedy każda sekunda się dłuży, a my wraz ze złowrogimi zaklęciami rzucanymi pod nosem zaczynamy widzieć wady naszego laptopa. 

Przypomnij sobie ostatni wieczór z ulubioną grą. Odpalasz „Medal of honor”, chcesz przejść jedną, dwie, no może siedem misji, a Twój laptop mówi Ci stanowcze „nie dzisiaj”. Sprawdzasz internet, klawiaturę klikając przykładowe literki w Wordzie i widzisz, że coś tu się zadziało, ale jeszcze nie wiesz co.

Albo ten moment, kiedy chciałeś przejrzeć zdjęcia z wyjazdu, kiedy jeszcze można było swobodnie jechać – gdzie tylko się chciało, bez testu na koronawirusa – otwierasz folder, klikasz dwa razy w zdjęcie, żeby je powiększyć i… czekasz. Na co? Aż Twój laptop zechce w końcu wczytać to zdjęcie!

Ile kosztuje nowy laptop?

Każdy z nas przeżył nerwowe pobieranie aktualizacji komputera, jakby miały być one antidotum na całe spowolnienie komputera. Czyścisz ciasteczka przeglądarki, żeby strony szybciej się ładowały, usuwasz zbędne pliki, żeby dysk miał przestrzeń dla rozruszania się. Przy okazji picia porannej kawy, sprawdzasz orientacyjnie, ile kosztuje nowy laptop. Taki, żeby był w sumie taki sam, jak ten poprzedni, tylko ciut szybszy. A potem zaczynasz widzieć wszędzie reklamy nowych komputerów: w telewizji, na billboardach, reklama na Fejsie i Instagramie. Nawet w radiu mówili, że w którymś sklepie trwa jakaś promocja na laptopy… Kiedy już prawie jedziesz do sklepu, planujesz trasę – jak zahaczyć o sklep w drodze z pracy, ogarniają Cię wątpliwości. Czy to jest moment na kupno nowego kompa? Czasy niepewne, sytuacja niepewna, może lepiej kupić go za miesiąc? Albo poczekać do Black Friday?

Zanim kupisz nowy laptop

Jednak zanim podejmiesz kroki zmierzające do kupienia nowego laptopa, zanieś do profesjonalnego serwisu. Specjaliści wezmą go na diagnostykę, wymienią stary dysk na nowy i szybki SSD. Albo zrobią konserwację układów chłodzenia, która sprawi, że Twój komputer „nie będzie się pocił” i zawieszał. Skuteczny serwis laptopów – jak na przykład działający od ponad 20 lat Aurum z Łodzi – dokona naprawy tego, czego nie widać w laptopie z zewnątrz. Po kilku dniach od oddania sprzętu odbierzesz przyspieszony laptop, dzięki czemu żadna galeria zdjęć ani żadna wirtualna strzelanka nie przerośnie Twojego komputera. 

W serwisie możesz poprosić także o podrasowanie Twojego lapka i zrobienie z niego komputera do gier. Tak, tak! Dobrze czytasz – ze starego laptopa można zrobić całkiem zwinny sprzęt. A jeśli brakuje Ci w klawiaturze którejś literki lub pękła Ci obudowa, jak po seansie z Ntflixem źle odkładałeś komputer – serwis Aurum z przyjemnością to naprawi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *