Jak przygotować się do przyjęcia nowego psa do domu?

Każdy nowy pies w domu przynosi mnóstwo radości i miłości. Odpowiedzialny opiekun nie może jednak zapominać również o czekających obowiązkach. Warto przygotować się do kupna lub adopcji nowego pupila, tak, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.

Dzięki temu pies będzie czuł się w domu dobrze i bezpieczne. Odpowiednia karma dla psa (Royal Canin lub od innego renomowanego producenta), legowisko, zabawki – w artykule znajdziesz porady, jak przygotować się do przyjęcia nowego psa!

Zdrowa dieta to podstawa!

W zdrowym ciele zdrowy duch” – to popularne powiedzenie, które odnosi się nie tylko do ludzi, ale również do psów. Odpowiednio zbilansowane pełnoporcjowe posiłki to sposób na to, żeby zapewnić ukochanemu pupilowi wszystkie niezbędne składniki. Karma dla psa Royal Canin wspiera prawidłowy rozwój układów oraz pracę całego organizmu. W zależności od zapotrzebowania czworonożnego przyjaciela warto wybrać posiłki dedykowane konkretnej grupie wiekowej czy rasie. Skład karmy dla psa Royal Canin dostarcza również komplet witamin i minerałów, które są niezwykle istotne w rozwoju pupila. Lekarze weterynarii stanowczo odradzają podawanie psom resztek ze stołu, ponieważ takie dokarmianie może szybko doprowadzić do otyłości oraz wielu innych groźnych chorób.

W zależności od poziomu aktywności fizycznej oraz zapotrzebowania rasy należy podawać porcję karmy pupilowi 2-3 razy dziennie, zawsze w stałych porcjach. Na początku pobytu psa w domu nie warto eksperymentować – podając tę samą karmę w określonych godzinach pupil szybciej przyzwyczai się do nowego środowiska oraz poczuje się bezpiecznie. Wybierając karmę dla psa Royal Canin opiekun ma pewność, że pupil dostanie pełnowartościowy posiłek, który zapewnia mu odpowiednią ilość białka, tłuszczu, węglowodanów oraz wszystkich potrzebnych mikro- i makroelementów.

Zadbaj o własny kąt oraz akcesoria dla psa

Oprócz zapewnienia pupilowi odpowiednich posiłków (doskonale sprawdzi się w tym przypadku karma dla psa Royal Canin lub inna, dostosowana do potrzeb psa), nie można zapominać o legowisku, a także niezbędnych akcesoriach do zabawy i pielęgnacji. Warto zadać sobie pytanie, ile miejsca i gdzie możemy przeznaczyć dla pupila. Zwierzęta przywiązują się do swojej przestrzeni, dlatego warto zadbać o wygodne legowisko, które będzie leżało w jednym, niezmienianym miejscu. Opiekun powinien posiadać także szczotkę do wyczesywania sierści, żeby utrzymać ją w dobrym stanie, a jednocześnie ograniczyć linienie. W przypadku młodszych psów przydatne mogą okazać się zabawki – gryzaki, piłki czy gumowe kości. Oczywiście nie można zapominać o sprawdzonej smyczy i obroży lub szelkach, dostosowanych do masy oraz rozmiarów psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *