Jak ochronić stronę przed atakiem hakerów?

0 492

W świecie, w którym z dostępu do Internetu korzysta praktycznie każdy z nas, należy bardzo uważać na wszelkie zagrożenia związane z cyberprzestępczością. Każdy właściciel witryny internetowej, powinien być świadomy zagrożenia, jakie może stanowić włamanie się na stronę i jej zainfekowanie. Ochrona stron przed atakami hakerów to sprawa, którą należy powierzać profesjonalistom lub korzystać z ich cennych wskazówek, tak aby w razie ataku, być pewnym o odpowiednim zabezpieczeniu strony.

Jakie zagrożenia czekają na strony internetowe?

W dzisiejszych czasach jest ich naprawdę wiele, dlatego istnieje coraz więcej firm specjalizujących się w skutecznym ochranianiu stron internetowych. Bazując na setkach przypadków, są w stanie znaleźć luki w każdym aspekcie funkcjonowania serwisu i zabezpieczyć jego najsłabsze punkty tak, aby w jak największym stopniu wyeliminować ryzyko włamania osób trzecich.

Wśród czyhających zagrożeń można między innymi wyróżnić:

• Zainfekowanie strony internetowej i jej zupełnie zamknięcie (w niektórych przypadkach hakerzy żądają okupu za przywrócenie jej do działania).
• Publikowanie treści, które mogą zainteresować służby bezpieczeństwa – terrorystyczne lub pornograficzne
• Przekierowywanie użytkowników na strony spamerskie.
• Kradzież loginów oraz haseł.
• Atak w celu zdobycia danych klientów strony.

Wśród tych zaledwie kilku wymienionych zagrożeń, większość może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, dlatego nie należy czekać, aż do ataku dojdzie, lecz już wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć.

Jak uchronić stronę przed atakami?

Rozwiązania pojawiają się na bieżąco, ponieważ ciągle pojawiają się nowe sposoby włamania na strony, a w odpowiedzi na to działanie, stwarza się odpowiednie zabezpieczenia. Istnieje jednak kilka podstawowych metod ochrony, które mogą skutecznie zabezpieczyć stronę, o ile jednak są odpowiednio stosowane. Wśród nich można wyróżnić:

• Stosowanie skomplikowanych haseł, które będą co jakiś czas zmieniane, w taki sposób, aby ciężko było je złamać. Najlepiej jest stosować kombinacje różnych liter i cyfr, tak aby złamanie hasła trwało, jak najdłuższy czas.

• Wykorzystanie protokołu SSL, jako metody sprawdzonej już przez wiele różnych dużych firm, stron, banków czy sklepów. Jest to metoda, które działa na zasadzie szyfrowania danych i stanowi informację dla klientów, że przesył danych pomiędzy klientem a serwerem jest bezpieczny,

• Wszelkie wtyczki, które są stosowane na stronie, powinny być stale aktualizowane, a stare powinny być na bieżąco usuwane. Nie można dopuścić do sytuacji, aby na stronie znajdowały się nieużywane wtyczki, ponieważ to one właśnie bardzo często są celem potencjalnego ataku.

Jeśli właściciel strony chce dbać o jej renomę, a także o bezpieczeństwo swoich klientów, powinien odpowiednio zabezpieczać swoją stronę. To on odpowiada za jej bezpieczeństwo, a także przechowywane na niej dane, nie można dopuścić do sytuacji, aby dostały się one w niepożądane ręce.

Artykuł powstał przy współpracy z GreyWizard.com

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany