Jak idealnie dopasować okulary do twarzy

Okulary to często konieczność, wynikająca z korekcji wady wzroku. Nosisz je na co dzień, widzą cię w nich twoich znajomi, twoja dziewczyna lub chłopak ma wizualizację twojej twarzy właśnie w okularach. Dlatego to bardzo ważny element urody. Z tego też względu nie należy bagatelizować tego, jak się w nich wygląda.

Źle dobrane mogą szpecić cały twój wizerunek, który będzie odpychał od ciebie ludzi lub nada ci ksywę „oferma”, „fajtłapa” lub po prostu „brzydula”. Z tego też względu w dawnych czasach narosło wiele negatywnych mitów wokół okularów, wynikających z braku właściwego dopasowania oprawek do kształtu twarzy. Obecnie ta forma ozdoby oczu jest bardzo trendy elementem mody, dzięki szerokiemu asortymentowi ich ciekawych wzorów i kolorów. Dlatego są bardzo popularną stylizacją i noszą je także ci, co nie mają problemów ze wzrokiem lub ubierają okulary przeciwsłoneczne nawet przy pochmurnej pogodzie.

Jakie najlepsze okulary dla ciebie

W sklepach takich jak twojesoczewki.com masz szeroki wybór modeli i wzorów, a przy okazji możesz zdecydować czy najlepszym rozwiązaniem dla ciebie są okulary, czy jednak soczewki kontaktowe. Jeżeli decydujesz się na modne okulary, to sprawdź naszą ofertę trendy wiosna/lato 2019 i wybierz te najbardziej pasujące do twoich rysów twarzy. Zatem jak dobrać oprawki do owalu twarzy ?

Twarz owalna

Twarz owalna charakteryzuje się proporcjami pomiędzy długością a szerokością. Przy czym długość twarzy jest większa od jej szerokości. Do owalu pasuje większość oprawek, biorąc pod uwagę okrągłe i delikatne, a kończąc na szerokich, kanciastych z uwydatnionymi zausznikami. Przy twarzy owalnej ważnym aspektem jest dopasowanie ich szerokości do szerokości kości policzkowych.

Twarz trójkątna

Tutaj mamy do czynienia z wyraźnym zwężaniem się twarzy ku dołowi. Najszersze miejsca to punkt kości policzkowej i żuchwy, położone dalej od siebie, niż punkty czoła. Tutaj ważnym elementem przy doborze oprawek jest nieposzerzanie optyczne okolic kości policzkowych. Dlatego najlepszym wyborem będą oprawki delikatne, wykonane z cienkiego tworzywa lub metalu, np. typu patent. Do takich rysów twarzy pasują typy oprawek: owalne, okrągłe, patentki, żyłki lub tzw. kocie. Ważne, aby nie były one grube, a raczej ustawmy się w kierunku transparentne.

Twarz prostokątna i kwadratowa

Charakteryzują się wyrazistymi rysami twarzy. Odległości między kośćmi, punktami czoła i żuchwą są niemalże równe. Z tym że przy rysach prostokątnych mamy do czynienia z bardziej pociągłą twarzą. I tutaj najlepszym rozwiązaniem są oprawki o geometrycznych, ale ostrych kształtach, które nadają nico kanciastego wyglądu twarzy.

Przy owalu kwadratowym warto nadać mu nieco wydłużonego kształtu, przybliżonego do owalnych rysów twarzy. Tutaj warto zastosować okulary przeciwsłoneczne owalne lub okrągłe z ciemniejszą górą i jaśniejszym dołem. Takie oprawki optycznie wydłużą twarz.

Twarz okrągła

Ten rodzaj twarzy nie ma na ogół żadnych widocznych kątów, a szerokość i długość są praktycznie takie same. Zatem okulary do twarzy owalnej powinny optycznie ją wydłużać, a zarazem wyszczuplać. W tym wypadku warto wybrać oprawki kanciaste, które się zwężają od góry do dołu, np. ponadczasowe kocie. Zwróć uwagę również na wzory, które są grubsze u góry, a cieńsze u dołu, lub w ogóle dół jest niemalże transparenty. Absolutnie zapomnij o kształtach owalnych i okrągłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *