Jak dobrać zasilacz do notebooka Mac?

0 77

Notebooki Macbook to najnowsza seria niewielkich komputerów przenośnych marki Apple, dedykowanych do zastosowań biznesowych, charakteryzujących się wysoką wydajnością działania przy zachowaniu niewielkich gabarytów sprzętu. Komputery z tej serii, ze względu na niską wagę i małe rozmiary, chętnie wykorzystywane są jako mobilne stacje robocze przez osoby pracujące w terenie, a także przez uczniów czy studentów.

 

Komputery z serii Macbook pojawiły się na rynku wiosną 2006 roku i produkowane są po dzień dzisiejszy, oczywiście z uwzględnieniem zmian sprzętowych, dostosowujących najnowsze modele komputerów z tej serii do wymogów współczesności. Według opinii wielu użytkowników, notebooki Mac to niezastąpiony sprzęt w podróży, na wakacjach i podczas wyjazdów służbowych. Pomimo niewielkich rozmiarów, sprzęt posiada znakomite parametry techniczne, pozwalające pracować w każdym miejscu i w każdych warunkach. Jedyne o czym musimy pamiętać, to zakup właściwego rodzaju zasilacza i przewodu zasilającego względem danego modelu komputera. Ze względu na to, że notebooki Mac są sprzętem chętnie używanym podczas podróży, zasilacze niestety często giną. Wtedy musimy kupić nowy zasilacz do Macbooka, pamiętając o odpowiednich parametrach technicznych tego sprzętu.

 

Jaki zasilacz do Macbooka?

Na rynku znajdziemy kilka różnych wersji zasilaczy Macbook. Najmniejsze komputery z tej serii bazują na zasilaczach o mocy 29W, w przypadku większych modeli Macbooków Pro, wprowadzonych do sprzedaży pod koniec roku 2016, będą to zasilacze o mocy 61W lub zasilacz do Macbooka o mocy 87W. Wybierając określony model zasilacza pamiętajmy, by miał on moc równą lub większą podstawowej mocy ładowania wymaganej przez konkretny model MacBooka. Możemy to sprawdzić zapoznając się z informacją na stronie producenta. Warto pamiętać, że zastosowanie zasilacza o większej mocy nie wpłynie na szybsze ładowanie notebooka, nie powinno też zaszkodzić komputerowym podzespołom. Jeśli jednak zastosujemy zasilacz zbyt słaby, wtedy zabraknie mocy do sprawnego ładowania baterii i bieżącego zasilania komputera.

Rodzaje zasilaczy do notebooków Macbook

W sprzedaży znaleźć możemy trzy podstawowe typy zasilaczy dedykowanych dla komputerów przenośnych z serii Macbook. Są to: zasilacz do Macbooka typu USB-C o mocy 29W (dla notebooków 12-calowych), 61W (dla notebooków 13-calowych) i 87W (dla notebooków 15-calowych), zasilacze do Macbooka typu MagSafe2 i starsze zasilacze typu MagSafe ze złączem typu T lub L. Wszystkie wersje zasilaczy występują w różnych wariantach, jeśli chodzi o ich moc wyjściową. Co warte podkreślenia, do starszych zasilaczy MagSafe można dokupić specjalną przejściówkę, która pozwala używać ich do ładowania najnowszych modeli Macbooków wyposażonych w wejście typu MagSafe2.

 

Jeśli potrzebujesz kupić nowy zasilacz do Macbooka i nie wiesz do końca, jaki powinien być jego rodzaj, możesz odwiedzić stronę producenta i tam znajdziesz dokładną informację na ten temat. Możesz również zabrać swojego MacBooka to pierwszego lepszego sklepu ze sprzętem komputerowym marki Apple i zapytać, jaki rodzaj zasilacza jest wymagany do Twojego modelu komputera.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany