Jak dobrać idealne legowisko dla psa – mini poradnik

Wybór odpowiedniego legowiska dla psa może być trudnym zadaniem, ponieważ Twój pupil ma pewne cechy, które musisz wziąć pod uwagę. Co więcej, istnieje tak wiele opcji do wyboru, że możesz mieć problem z wybraniem idealnego posłania.

Celem tego artykułu jest ułatwienie Ci podjęcia tej decyzji, abyś wybrał takie, którego potrzebuje, aby czuł się komfortowo i bezpiecznie w Twoim domu.

Najważniejszy jest rozmiar

Pierwszą rzeczą do rozważenia powinna być wielkość legowiska. Jeśli Twój pies jest szczeniakiem, kup takie, które będzie pasowało do jego rozmiaru, gdy już będzie w pełni dorosły. Aby sprawdzić, jak duży będzie Twój szczeniak, sprawdź wielkość jego łap w stosunku do rozmiaru ciała. Jeśli jego łapy są dość duże, być może będziesz musiał przygotować się na szczególnie dużego psa. Ale jeśli łapki są małe, możesz wygodnie kupić małe łóżko.

Rodzaj legowiska

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są cechy i styl, jakie ma posiadać legowisko dla psa. Czy chciałbyś, aby można je było prać w pralce? Chcesz, aby miało oparcie, czy też było płaskie i miało bardziej kształt materaca? Na przykład, prostokątne poduszki do spania są idealnym legowiskiem w kształcie materaca dla psów dużych ras. Jeśli szukasz czegoś bardziej tradycyjnego to model z oparciem będzie dobrym pomysłem dla Ciebie i Twojego psiaka. A jeżeli Twój pupil mieszka na dworze, idealne byłoby plastikowe legowisko. Takie modele szybko schną i łatwo wyczyścisz z nich zabłocone ślady po łapach.

Wiek Twojego pupila

Na koniec powinieneś pomyśleć o wieku swojego psa. Jeśli Twój pies jest w podeszłym wieku lub cierpi na artretyzm i podobne problemy, pomocne mogą być legowisko ortopedyczne. Są one podobne do ludzkich łóżek z materacem piankowym i zapewnią Twojemu pupilowi najbardziej komfortowe doznania. Legowiska dla psów pomagają poprawić krążenie i wspomogą bolesne obszary, takie jak słabe stawy. Jeśli posiadasz szczeniaka, rozsądnie będzie kupić legowisko dla psa z mocniejszego materiału. W ten sposób, jeśli Twoje szczenię ząbkuje i czuje się komfortowo przeżuwając kąciki łóżeczka, włókna legowiska nie będą się tak łatwo rozrywać i nie unikną zniszczeniu. Łóżko wodoodporne również może być korzystne, ponieważ w przypadku nagłych wypadków można je prędko wyczyścić.

Możesz wybierać spośród nieskończonej liczby kolorów i faktur. Spośród szerokiej gamy legowisk dla psów na pewno wybierzesz coś dla Twojego pupila. A dzięki szerokiej gamie kolorów znajdziesz takie, które będzie pasować do wystroju Twojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *