Jak dbać o zarost? [7 rad]

Broda w dzisiejszych czasach to nie tylko zarost na twarzy, ale i prawdziwe modne akcesorium. Chociaż niektórzy noszą brodę tylko po to, żeby uniknąć codziennej rutyny golenia się, ale dla innych broda stanowi część osobliwości i indywidualności.

 

Portrait of hipster guy with confident face expression - Autumn fashion male model posing outdoors - Young man with beard and alternative mustache - Soft retro filter and shallow depth of field

Dzisiejsza broda, różni się od tej, która była wcześniej. Wcześniej człowiek się nie golił i po prostu miał brodę. Dzisiaj natomiast jest to modne. Obowiązkowo musi mieć ograniczone kontury i jakąś specjalną formę. Idealna długość waha się od 5 do 10 milimetrów i to jest max. Żeby zadbać dobrze o swój zarost trzeba się zastosować do kilku rad.

Rada nr 1: Utrzymuj kształt

Broda- tak samo jak włosy na głowie potrzebują zadbania. Jeśli postanowiłeś już zacząć eksperymenty z brodą, to po raz pierwszy koniecznie trzeba udać się do specjalnego Barbershopu, gdzie specjalista pomoże wybrać najbardziej odpowiadająca Twoje brodzie kształt. Dopiero później przy pomocy specjalnej maszynki ten kształt można będzie samemu utrzymywać w domowych warunkach.

Rada nr 2: Zakupcie przycinarkę, potocznie trymer

Ona Wam pomoże utrzymywać w idealnym stanie obrys brody. Przycinarką ostrożnie przesuwamy się po krawędzi brody, a jeśli używamy golarki żyletkowej, żeby zlikwidować na czysto przeszkadzające włoski, to pamiętajcie, że robi się to przeciwko porostu.

Zadbana broda to dla Ciebie atrybut prawdziwego faceta? Sprawdź olejki do brody na Beardman.pl.

Rada nr 3: Strzyżenie po staremu

Jeśli macie naprawdę długą brodę (ponad 10 milimetrów), strzyżcie ją zwyczajnie nożyczkami, używając przy tym grzebienia. Chociaż teraz można znaleźć maszynki z nasadkami do 4 centymetrów, ale i tutaj nie wolno zapomnieć o grzebieniu.

Rada nr 4: Używajcie suszarki

Tak samo jak włosy na głowie, broda wymaga kąpieli. Codziennie rano brodę można myć zwykłym mydłem, jeśli nie jest ona za długa, do dłuższej brody potrzebne są specjalne szampony. Po spłukaniu mydła obowiązkowo trzeba brodę wysuszyć suszarką. Podczas mycia brody, górna łuszcząca się warstwa (naskórek), otwiera się i pochłania wilgoć. Jeśli brodę nie wysuszysz, to po wyjściu na dwór przy mniejszych temperaturach, będziesz odczuwał nieprzyjemny chłód na twarzy. Brodę suszyć powinieneś trzeba od góry do dołu.

Rada nr 5: Pofarbujcie brodę

Niektórzy mężczyźni, którym siwość już uderzyła w brodę, nie potrzebują żadnych zmian kolorystycznych, ale na przykład osoby ze statusem, politycy czy wykładowcy, korzystają z usługi farbowania, brody, wąsów czy pejsów. Zazwyczaj wybiera się naturalne kolory, farby teraz robią całkiem przyzwoite, dlatego nie ma się, czego obawiać.

Rada nr 6: Nie zapomnijcie o wąsach

Pamiętajcie nie tylko o brodzie, ale i o wąsach. Dla nich można korzystać z takich samych narzędzi jak i do brody. Mała uwaga- wąsy nad wargą rosną nierównomiernie, dlatego wypadałoby mieć specjalne małe nożyczki specjalnie dla nich.

Rada nr 7: Bądźcie brutalni

7907649 - fashion trendy suit young handsome man messy hairstyle dark portrait on gray

Niekiedy można dać sobie spokój ze „znęcaniem” się nad brodą i zapuścić ją. To nada jej trochę brutalności. Razem z tym w szafie pojawia się koszula w dużą kratę, a w piwnicy duża siekiera.

Dbać, czy nie dbać o zarost, to już decyzja do przemyślenia, ale jedno jest pewne, broda zmienia człowieka, w niej tkwi, niekiedy pozornie oczywiście, mądrość, brutalność, seksualność, no i czasami też niedostatek finansów. Z brodą czy bez dbaj o siebie. 😉

DP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *