Jak dbać o turbosprężarkę w samochodzie wyścigowym?

0 754

Posiadając samochód wyścigowy musimy zapewnić mu większą ochronę i częściej wymieniać komponenty lub oleje. Dzisiaj sprawdzimy, jak dbać o turbosprężarkę, czyli jeden z najważniejszych elementów w każdym aucie sportowym.

Co to jest turbosprężarka?

Jeżeli posiadamy samochód osobowy i chcemy przerobić go na wersję sportową, turbosprężarka będzie niezbędnym elementem, który trzeba zamontować na starcie. Dlaczego? Odpowiada ona za moc silnika. Jednym słowem, po zamontowaniu tej części, moc silnika wzrasta kilkukrotnie, ale jednocześnie zmniejsza się zużycie paliwa. Dzięki niej możemy przerobić praktycznie każdy samochód na pojazd wyścigowy.

Jak dbać o turbosprężarkę?

Na pewno po zamontowaniu tego elementu odczujemy sporą zmianę w komforcie prowadzenia auta i mocy silnika. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom i nie zapominajmy, że posiadanie tej części w pojeździe zmusza nas do częstszej wymiany oleju i wizyt w serwisie. Co jest tego przyczyną?

Turbosprężarka każdorazowo jest narażona na negatywne działanie wysokiej temperatury i wysokich prędkości. Dlatego, by była sprawna przez dłuższy czas, należy regularnie dbać o dobre smarowanie i wymianę oleju. Z uwagi na to, że każda turbosprężarka smaruje się innym rodzajem oleju, należy dostosować jego klasę i poziom lepkości do modelu turbosprężarki, który my posiadamy. Najlepszy będzie renomowany serwis, który wykona to profesjonalnie, a środki, jakich użyje do tego celu, nie zaszkodzą naszemu samochodowi. 

Gdzie kupić części do samochodu sportowego?

Jeżeli potrzebujemy części do naszego auta sportowego, najlepiej znaleźć sklep, który sprowadza renomowane i dedykowane elementy do marek samochodów. Nie ma sensu kupować zamienników, ponieważ w pojeździe o tak dużej eksploatacji liczy się jakość używanego sprzętu.

Na przykład najlepsza turbosprężarka hybrydowa https://fmic.pl/1524-garrett-hybrid jest do kupienia w tym sklepie. Warto im zaufać, ponieważ ich asortyment to same oryginalne części do samochodów sportowych. Tam nie ma miejsca nie niesprawdzone produkty. Jeżeli więc chcesz zainwestować w profesjonalne części do samochodu, nie ma lepszego sklepu na ich zakup.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany