Jak chronić laptop przed porysowaniem? – 8 porad

Niestety sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że z czasem może ulegać zniszczeniu. Najczęściej zgłaszaną usterką jest nie tylko pęknięty ekran, ale także liczne zarysowania, które skutecznie utrudniają codzienne użytkowanie sprzętu oraz niekorzystnie wpływają na jego wygląd. W przypadku smartfonów można łatwo skorzystać z wielu dostępnych na rynku rozwiązań – szkieł hartowanych lub etui – co zrobić w przypadku laptopa? Jak skutecznie zabezpieczyć go przed uszkodzeniami?

Czy folia ochronna na laptop jest skuteczna?

Jeśli na co dzień wykorzystujesz laptop do pracy lub wiesz, że łatwo może się on porysować idealnym rozwiązaniem będzie folia zabezpieczająca na laptopa. Nakleja się ją na obudowę – klapę laptopa – która najczęściej ulega porysowaniu. Najlepsze folie ochronne są nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, dzięki czemu chronią powierzchnię urządzenia przed porysowaniem, ale również wodoodporne – znacznie ułatwia to czyszczenie oraz dodatkowo zabezpiecza sprzęt. Co więcej, można zdecydować się zarówno na folię transparentną, jak i spersonalizowaną naklejkę z dowolnym wzorem.

Jak można chronić laptop przed porysowaniem?

Aby skutecznie chronić laptop przed porysowaniem, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • unikaj kładzenia czegokolwiek na klawiaturze – o akcesoriach łatwo można zapomnieć i przy gwałtownym zamknięciu klapy laptopa może dojść do poważnych uszkodzeń ekranu lub matrycy;
  • nie kładź urządzenia blisko krawędzi – laptop może zostać przez nieuwagę zapchnięty – niestety upadek z dużej wysokości praktycznie w każdym przypadku oznacza porysowanie urządzenia;
  • transportuj sprzęt tylko w torbach lub plecach przeznaczonych do tego celu, unikaj również przenoszenia w tej samej kieszonce co urządzenie akcesoriów, które mogą je porysować – choćby kluczy, długopisów czy nawet kabla od zasilania – zdecydowanie bezpieczniej będzie umieścić je w osobnej przegródce.

Jak bezpiecznie transportować laptop?

Aby zniwelować ryzyko porysowania nie tylko ekranie, ale również obudowy ekranu, warto zwrócić uwagę na sposób transportu urządzenia. Niestety to właśnie podczas przenoszenia urządzenia dochodzi do większości usterek i zniszczeń. Aby bezpiecznie przetransportować laptop, można zdecydować się na kilka rozwiązań. Które z nich będzie najlepsze?

  • Torba na laptopa jest wyjątkowo praktyczna, jeśli chodzi o transportowanie urządzenia. Można ją zarówno nosić w ręce, jak i przewiesić przez ramię przy pomocy wygodnego paska. Jest stosunkowo wytrzymała, a co więcej, można w niej razem z urządzeniem przenosić choćby dokumenty czy najważniejsze akcesoria – dzięki czemu sprawdza się ona do pracy czy w podróży.
  • Plecak na laptopa to idealne rozwiązanie do codziennego użytku. Nie tylko jest wygodny, ale też umożliwia przenoszenia poza laptopem wielu innych rzeczy. Plecak wybierany jest również przez posiadaczy większym modeli laptopów (na przykład gamingowych), które łatwo mogłyby ulec zniszczeniu. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie rzuca się w oczy (jak choćby torba dedykowana na laptopa), dzięki czemu rzadziej jest kradziony.
  • Etui jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów tak, że mieści się do nich jedynie laptop, a niekiedy również zasilacz – przeważnie jest ono dedykowane specjalnie dla konkretnego modelu urządzenia, dzięki temu zyskujesz pewność, że sprzęt nie będzie przesuwał i zostanie odpowiednio zabezpieczony. Etui wybierane jest do przewożenia laptopa w większych bagażach bądź w celu zabezpieczenia urządzenia, gdy jest nieużywane w domu. Tak zabezpieczony laptop będzie zdecydowanie rzadziej się rysował i w pewnym stopniu może być również odporny na pęknięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *