Jak bezboleśnie usunąć włosy z nosa? Poznaj sprawdzone sposoby

Do higieny osobistej zalicza się usuwanie włosów z wybranych miejsc. Dla wielu osób szczególnie nieestetyczne jest owłosienie w nosie, dlatego niektórzy starają się go pozbyć. Choć może wydawać się to trudne, wcale takie nie jest, wystarczy skorzystać z kilku skutecznych metod. Czy warto pozbywać się owłosienia w nosie? W jaki sposób można to zrobić? Która metoda usuwania owłosienia będzie najlepsza? Czego koniecznie powinno się unikać?

Usuwać czy nie usuwać?

Włosy w nosie wcale nie są defektem, a jedynie naturalną częścią naszego ciała, dlatego ich usuwanie w żadnym wypadku nie jest obowiązkowe ani konieczne. Niektórzy decydują się na nie z powodu szybko rosnących włosków, które mogą być widoczne i nie prezentować się zbyt estetycznie. Warto podkreślić, że nie powinno się usuwać wszystkich włosów, ponieważ wbrew pozorom pełnią one bardzo ważne funkcje – zatrzymują przedostawanie się zanieczyszczeń do układu oddechowego oraz zapewniają odpowiedni poziom wilgotności wdychanego powietrza.

Elektryczne metody usuwania owłosienia z nosa

Do elektrycznych sposobów na pozbycie się włosów można zaliczyć depilację laserową. Podczas zabiegu w dziurce nosa umieszczana jest specjalna głowica, która wysyła wiązkę impulsów. Skutkuje to uszkodzeniem cebulki włosowej oraz pozbyciem się owłosienia. Po depilacji skóra pozostanie gładka na długo, jednak trzeba pamiętać, że nierzadko do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, co bywa kosztowne.

Czy trymer to dobre rozwiązanie?

Trymer jest wygodnym urządzeniem, które pomoże skrócić włosy w nosie na określoną długość. Do jego najważniejszych zalet zalicza się przede wszystkim łatwość użytkowania oraz bezpieczeństwo – nie da się przyciąć włosów, za krótko, wszystkie będą jednej długości. Dzięki urządzeniu można regularnie pielęgnować nos. Co więcej, trymer nie podrażnia skóry, ani nie wyrywa włosków, dzięki czemu korzystanie z niego jest bezbolesne.

Krem do depilacji – najważniejsze zalety

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia w nosie jest krem do depilacji. Warto podkreślić, że kosmetyk koniecznie powinien być przeznaczony do twarzy, gdyż śluzówka jest bardzo delikatna i można ją przypadkiem uszkodzić. Oprócz tego niezbędne jest wykonanie przed zastosowaniem preparatu próby uczuleniowej. Depilacja przy użyciu kremu ma dwie najważniejsze zalety – jest długotrwała i bezbolesna. Kosmetyk rozpuszcza włos i cebulkę, dzięki czemu skóra po zabiegu będzie gładka oraz bez podrażnień.

Jak jeszcze można pozbyć się owłosienia w nosie?

Coraz chętniej wybieraną metodą na zamaskowanie włosów w nosie jest ich wybielanie. W tym celu można wykorzystać specjalne, dostępne na rynku kosmetyki do wybielania włosów – koniecznie powinien być to preparat przeznaczony do tego celu. Innym rozwiązaniem jest udanie się na zabieg do kosmetyczki. Zabieg nie trwa długo – zwykle zajmuje nie dłużej niż 15 minut. Największą zaletą wybielania włosów jest brak konieczności ich usuwania, dzięki czemu zachowują one swoje właściwości, a jednocześnie nie rzucają się w oczy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Włosków lepiej nie usuwać przy użyciu wosku. Choć jest to wyjątkowo skuteczna metoda, to niestety towarzyszy jej ból i podrażnienia, a niekiedy zranienia delikatnej śluzówki. W skrajnych przypadkach może dojść również do zakażenia bakteryjnego. Z podobnych przyczyn nie powinno się używać pęsety. Bardzo ważne, aby do zabiegu stosować jedynie kosmetyki przeznaczone do stosowania w nosie – preparaty do ciała wywołują duże podrażnienia i nie można ich stosować wewnątrz nosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *