Ile można zaoszczędzić przy zmianie dostawcy prądu

0 110

Rachunki za energię elektryczną stanowią jeden z poważniejszych wydatków w praktycznie każdym gospodarstwie domowym, szczególnie jak 99% urządzeń mamy na prąd. Każdy w tym wypadku patrzy jak tutaj zaoszczędzić i zmniejszyć ilość zużywanych kilowatów.

Energooszczędne żarówki, urządzenia AGD i RTV w klasie AAA + oraz wiele innych sposobów na ograniczenia konsumpcji energii elektrycznej przynosi wymierne rezultaty. Tym bardziej że wraz z postępem technologicznym wbrew pozorom tej energii potrzebujemy coraz więcej i wszystkie wprowadzone systemy zmniejszenia zużycia prądu dają jedynie pozorne oszczędzanie, bo w ogólnym rozrachunku wychodzi, że konsumujemy jej jeszcze więcej. Zatem co nam pozostaje ? A może zmienić dostawcę energii ?

Realne oszczędności z tytułu zmiany dostawcy prądu


Badania statystyczne dowodzą, iż przeciętne gospodarstwo domowe może zaoszczędzić nawet 25% w skali roku na energii elektrycznej, przy zmianie dostawcy prądu. Przy tym nie tworząc pozornych oszczędności.

Na przykład 1

Przeciętna rodzina mieszkająca w Warszawie płaci około 250 zł- 300 zł miesięcznie za prąd u dotychczasowego dystrybutora. Po zmianie firmy na Po prostu Energia może zaoszczędzić ok. 500 zł – 700 zł w skali roku.

Im większe zużycie tym oszczędności mogą być jeszcze większe. Wynika to z tego, iż nowy dystrybutor dopasowuje ofertę do indywidualnych potrzeb potencjalnego klienta. I tak firma, która płaci spore rachunki za energię elektryczną, może zaoszczędzić do 40% w skali roku.

Przykład 2

Firma działająca w Warszawie zużywa ok. 20 MWh energii rocznie. Miesięczne koszty zużycia to ok. 500 zł/ netto plus opłata handlowa wynosząca ok. 30 zł /netto, u dotychczasowego dystrybutora. Po zmianie na operatora na Po prostu Energia to miesięczny rachunek za prąd (przy tym samym zużyciu) może wynieść 270 zł/ netto miesięcznie, a koszty dystrybucji 0 zł. W ten sposób przedsiębiorca oszczędza ok. 2500 zł rocznie.

Jednak decyzja o zmianie dostawcy prądu powinna być przeanalizowana pod kątem dotychczasowych opłat oraz z oszacowanymi oszczędnościami, wynikającymi z nowej umowy o świadczenie usługi dostawy energii elektrycznej. Należy tutaj zwrócić uwagę nie tylko na proponowaną stawkę na 1 kWh, ale też na tzw. ukryte koszty, w tym opłatę handlową.
Firma Po prostu Energia służy swoim profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru najlepiej dopasowanej usługi dostawy energii elektrycznej do Państwa domu lub firmy.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany