Ile kosztuje utrzymanie własnej hulajnogi elektrycznej? 

0 5 799

Hulajnogi elektryczne pomagają w przejechaniu przez zakorkowane części miasta, są także dogodnym sposobem na przemieszczenie się z punktu A do punktu B, który dotychczas pokonywany był na pieszo.

Rowery coraz częściej ustępują miejsca hulajnogom elektryczny, ponieważ można z nimi wsiąść nawet do zatłoczonego środka komunikacji miejskiej. Jaki jest koszt utrzymania własnej hulajnogi elektrycznej?

Hulajnoga elektryczna: opłaty

Ceny hulajnóg elektrycznych są różne – zależą od wielu czynników, między innymi ciężaru użytkownika, mocy silnika oraz pojemności akumulatora. Nie bez znaczenia pozostaje marka hulajnogi – z nimi jest tak samo, jak z autami: można jeździć Oplem albo Lamborghini… 

Przygotowania do zakupu własnej hulajnogi elektrycznej

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem własnej hulajnogi elektrycznej, na pewno macie już za sobą przejażdżki hulajnogami miejskimi. Wiecie, ile czasu zajmie Wam dojechanie od przystanku do biura albo od domu do piekarni. Jeśli jednak nadal macie opory przed wybraniem się do sklepu i zakupieniem swojej hulajnogi elektrycznej, zachęcamy Was do wykonania prostego testu. 

Przez miesiąc korzystajcie tylko z hulajnogi elektrycznej – nie kupujcie biletów na autobus, a jeśli macie bilet miesięczny – zrezygnujcie z niego. Sprawdźcie, czy w życiu codziennym naprawdę będziecie korzystać z takiego sposobu przemieszczania się. Jeśli po tym czasie Wasz bilans pokaże, że i tak częściej poruszaliście się samochodem, Uberem lub komunikacją zbiorową, wychodzi na to, że hulajnoga elektryczna jest Wam potrzebna jako alternatywny sposób przemieszczania się po mieście. Z kolei jeśli test pokaże, że stale korzystacie z hulajnogi elektrycznej – nie zastanawiajcie się dłużej i kupcie swoją na własność. Koszt zakupu zwróci się Wam w ciągu kwartału. 

Ile kosztuje utrzymanie hulajnogi elektrycznej?

Z różnych opracowań eksperckich wynika, że średni koszt prądu z przejechania hulajnogą elektryczną dystansu o długości 100 km wynosi około 50 groszy. Za tę cenę możecie kupić sobie co najwyżej 1 torebkę na zakupy wykonaną z biodegradowalnych materiałów… Oczywiście, raz na jakiś czas należy oddać hulajnogę na serwis i przegląd – pamiętajcie jednak, że zrobicie to najwcześniej rok po zakupie, ponieważ wcześniej wszystkie części wymieniać będziecie, a usterki naprawiać w sklepie, w którym dokonaliście zakupu w ramach reklamacji i rękojmi. W niezależnym serwisie hulajnóg elektrycznych najwięcej zapłacicie za wymianę baterii, jednak standardowe poprawki, jak wymiana dętki czy opony to koszty w wysokości około 100 złotych. 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany