Ile kosztuje polerowanie samochodu i jak się za nie zabrać?

0 1 248

Właściciele, którzy chcą profesjonalnie zadbać o swój pojazd, mają do wyboru wiele rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z chętniej wybieranych jest polerowanie lakieru. Dzięki niemu pojazd wygląda niczym prosto z salonu i doskonale prezentuje się na tle innych samochodów. Polerowanie można wykonać samemu lub w profesjonalnym salonie. Które rozwiązanie będzie lepsze? Ile kosztuje usługa u specjalisty? Jak można samodzielnie wypolerować samochód?

Czy warto zdecydować się na polerowanie samochodu?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wypolerowanie swojego samochodu. Powłoka lakiernicza z natury jest wyjątkowo delikatna, dlatego też na jej powierzchni szybko pojawiają się mikrozarysowania, wskutek których może dochodzić do większych uszkodzeń. Z czasem lakier przestaje lśnić i nie wygląda już tak atrakcyjnie, dlatego polerowanie jest coraz popularniejsze.

Dzięki polerowaniu można uzyskać tak zwany efekt lustra – rysy przestaną być widoczne, a powierzchnia po zabiegu będzie niesamowicie lśniąca. Warto pamiętać, że polerowanie auta to zabieg długotrwały, a jego efekty są widoczne nawet przez kilka lat, z tego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości usługę i nie oszczędzać na niej.

Ile kosztuje i jak wygląda usługa polerowania samochodu w profesjonalnym salonie?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się pielęgnacją samochodów i w swojej ofercie posiadają również polerowanie. Usługa w salonie zajmuje nawet trzy dni, a jej cena jest zależna przede wszystkim od kondycji lakieru oraz ilości i wielkości rys. Warto zdecydować się na dobrej jakości salon, ponieważ pracują w nim wykwalifikowani pracownicy, którzy znają się na rzeczy – można dzięki temu zyskać gwarancję w pełni profesjonalnej usługi, której efekty pozostaną widoczne na długo. Ceny to od 200 do 600zł.

W jaki sposób samodzielnie wypolerować samochód?

Samodzielne wypolerowanie samochodu z całą pewnością nie jest niemożliwe, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest bardzo pracochłonne i zajmuje dużo czasu – nieraz nawet kilka dni. Na początku konieczne jest odpowiednie przygotowanie samochodu. W tym celu trzeba dokładnie oczyścić karoserię – na jej powierzchni nie mogą znajdować się żadne drobinki ani zanieczyszczenia. Następnie należy osuszyć pojazd tak, by był gotowy na kolejny krok. Polega on na zabezpieczeniu niektórych elementów pojazdu – lusterek, klamek czy ram okien. W końcu można przystąpić do polerowania przy użyciu niezbędnych akcesoriów. Po zakończeniu powinno się ponownie osuszyć karoserię i można zdecydować się również na opcjonalny krok, jakim jest woskowanie. 

Jakie akcesoria będą przydatne do samodzielnego polerowania pojazdu?

Mimo iż ręczne polerowanie samochodu jest możliwe, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnej maszyny polerskiej, która wyróżnia się nie tylko delikatnością, ale również dokładnością. Ponadto dobrze jest kupić pastę polerską, dzięki której zarysowania przestaną być widoczne oraz pastę finishingową służącą do utrwalenia pracy. Do woskowania z całą pewnością przyda się również wysokiej jakości wosk, który skutecznie zabezpieczy efekt końcowy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas polerowania lakieru, warto pamiętać, żeby wielkość i ilość rys oceniać dopiero po dokładnym umyciu całej karoserii i wytarciu auta. Aby wosk nie pozostawił na lakierze nieestetycznych smug, obowiązkowo należy go nakładać na wysuszoną powierzchnię, najlepiej w miejscu, gdzie będzie sucho i ciepło. Warto wiedzieć, że regularnie polerowany lakier, będzie zdecydowanie trwalszy i mniej podatny na uszkodzenia, dlatego z całą pewnością dobrze jest zdecydować się na zabieg – przeprowadzony samodzielnie lub w salonie.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany