Ile kosztuje peruka i od czego zależy jej cena?

Obecnie w sklepach aż roi się od różnych rodzajów peruk. Można znaleźć nie tylko takie w odcieniach naturalnych, ale również w niemal każdym dostępnym kolorze. Peruki różnią się nie tylko rodzajem – można wyróżnić peruki naturalne lub syntetyczne – ale również długością i sposobem uczesania. Ponadto cena może zależeć od typu użytych włosów naturalnych. Wszystko to może nieraz wprowadzić w zakłopotanie osoby, które chcą wybrać swoją pierwszą perukę, jednocześnie nie przepłacając. Od czego zależy cena peruki? Ile kosztuje dobra peruka?

Jakie rodzaje peruk można znaleźć w sklepach?

Dostępne w sklepach peruki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – syntetyczne oraz naturalne. To właśnie z tego względu pojawiają się tak duże rozbieżności w cenach peruk. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Peruki syntetyczne – tańsza alternatywa

Peruki syntetyczne są jednym z najtańszych, dostępnych na rynku rozwiązań. W tym przypadku pojedyncze włosy wykonane są ze specjalnego włókna – najczęściej kanekalonu. Obecnie nawet peruki syntetyczne potrafią wyglądać lekko i naturalnie. Jedyną wadą mogą być trudności w stylizacji – ze względu na wykonanie z tworzywa sztucznego, z codziennej pielęgnacji należy wykluczyć wszystkie źródła ciepła. Włosów nie można prostować ani kręcić za pomocą urządzeń elektrycznych, których temperatura przekracza 160 stopni Celsjusza.

Proste peruki syntetyczne są dostępne już od 200 złotych. Cena będzie zmieniać się przede wszystkim w zależności od długości – im dłuższe włosy, tym droższa peruka. Przeważnie koszt peruk z wyższej półki waha się między 300, a nawet 2000 złotych.

Peruki naturalne – najwyższa jakość, do złudzenia autentyczny wygląd

Niewątpliwie najważniejszą zaletą tego typu peruk jest przede wszystkim ich wygląd. Są one miękkie w dotyku i podatne na układanie. Zarówno ich stylizacja, jak i pielęgnacja w zasadzie niczym nie różni się od dbania o naturalne włosy. Można swobodnie je układać oraz stylizować nawet przy użyciu wysokiej temperatury (co nie jest możliwe w przypadku peruk syntetycznych). Wysokiej jakości peruki naturalne są niemal nie do rozpoznania, dzięki czemu korzystnie wpływają na samopoczucie osoby, która je nosi.

Warto pamiętać, że w przypadku peruk naturalnych cena waha się również ze względu na wykorzystany typ włosów. Można wyróżnić ich co najmniej kilka. Najdroższe będą peruki wykonane z włosów europejskich słowiańskich. To właśnie one wyróżniają się dużą wytrzymałością, łatwym układaniem oraz wyjątkowym, jasnym odcieniem blondu, którego nie da się uzyskać poprzez farbowanie ciemnych włosów. Z tego typu peruki trzeba zapłacić od 2 do nawet 12 tysięcy.

Alternatywą będą peruki z włosów indyjskich. Są one nieco grubsze i zdecydowanie ciemniejsze od włosów europejskich. Najczęściej peruki są farbowane i specjalnie cieniowane tak, by uzyskać pożądany efekt. W dalszym ciągu ich wygląd jest bardzo naturalny i z powodzeniem można poddawać je dowolnej stylizacji.

Czy cena i jakość zawsze idą w parze?

Warto pamiętać, że często cena jest wyznacznikiem jakości dobrej peruki, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Zakupu najlepiej dokonać w sprawdzonych firmach, które zagwarantują najwyższą jakość. Dzięki temu można mieć pewność, że peruka posłuży co najmniej kilka lat i będzie nieustannie prezentować się świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *