HiDaddy, czyli jak przygotować się do ojcostwa

Dla wielu mężczyzn ojcostwo spada jak grom z jasnego nieba. Z jednej strony euforia, radość i duma, z drugiej zaś pojawiają się obawy, że może nie dam rady. Gdy mężczyzna zostaje ojcem, lęka się wielu rzeczy, o których głośno się boi mówić.


Przyszłe mamy od początku ciąży przygotowują się na powitanie swojej malutkiej pociechy. Czują ją wewnątrz siebie i już w okresie prenatalnym nawiązuje się więź między przyszłym potomkiem a matką. Ponadto szkoły rodzenia i poradniki jak postępować z noworodkiem, głównie dedykowane są przyszłym mamom. Natomiast ojcostwo i jego wkład w opiekę nad niemowlęciem zazwyczaj spychane są na plan dalszy. Dlatego panowie nie z lenistwa, a często z niewiedzy i braku odpowiedniego przygotowania, nie umieją się odnaleźć w nowej sytuacji.

HiDaddy dla tatusiów

Wychodząc naprzeciw przyszłym ojcom, stworzyliśmy aplikację HiDaddy. Czym jest HiDaddy? To swego rodzaju przewodnik dla przyszłych ojców, jak i tych panów, którzy już zostali tatusiami. Krok po kroku wprowadza w arkana ojcostwa. Dzięki niej łatwiej mogą zrozumieć przebieg ciąży swojej partnerki oraz łatwiej utożsamią się z rozwijającym się dzieckiem. Aplikacja jest również pomocna w momentach trudnych dla kobiety, kiedy targają nią emocje powiązane z hormonalnymi zmianami w jej ciele w czasie ciąży, jak i w okresie po przyjściu na świat noworodka.

Jak to działa

Aplikacja dostępna jest w językach: polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim i hiszpańskim. Jest dostępna na Google Play oraz App Store.

Szata graficzna w barwach pomarańczowych podkreśla radość i fascynację związaną z pojawieniem się nowego potomka. Ponadto wyróżnia się z pośród wielu aplikacji w telefonie, tak aby przyszły tatuś przez cały dzień miał na uwadze mamę i dziecko. W ten sposób gdziekolwiek by przebywał, to zawsze będzie z nimi myślami.

Apka ma bardzo intuicyjny interfejs. Po zainstalowaniu i otwarciu HiDaddy, program poprosi nas o podanie planowanej daty porodu dziecka oraz ustawienia godziny powiadomień.

Datę można ustawić od dnia obecnego do maksymalnie czterdziestego tygodnia, w którym powinien odbyć się poród. Jeżeli w trakcie ciąży termin porodu się zmienia, można go zawsze zmodyfikować. Aplikacja zakłada, iż potencjalny ojciec już wie, że zostanie tatusiem.

HiDaddy dokładnie wyliczy ile dni pozostało do rozwiązania. Na podstawie tych danych przekazuje ważne informacje na temat cyklu rozwoju ciąży i aktywności maleństwa oraz samopoczucia mamy. Dzięki temu tatuś na bieżąco uczestniczy w życiu mamy i dziecka. Ponadto zyskuje świadomość, że ta mała istotka w brzuszku partnerki żyje i już codziennie wita się ze swoim ojcem. Poznaje poszczególne fazy rozwoju płodu, a także rozpoznaje stany zdrowotne i emocjonalne partnerki. Teraz bez obaw może im zaradzić, gdyż aplikacja poinformuje go czego może się spodziewać.

HiDaddy służy pomocą i wsparciem przyszłemu tatusiowi, kiedy już ten dzień przywitania maleństwa jest tuż tuż.

Gdy mały człowiek ma pojawić się już na świecie, świeżo upieczony tatuś dostaje niezbędne informacje, które przygotowują go do roli ojca i partnera w wychowywaniu dziecka. Apka nie zapomina również o stanie emocjonalnym przyszłego tatusia. Kiedy dziecko przychodzi na świat wielu mężczyzn wpada w panikę i nie wie co ma w tym momencie robić. W takich okolicznościach zazwyczaj nie myśli się o mężczyźnie, tylko najważniejsza dla wszystkich jest mama i dziecko. Natomiast młody ojciec pozostaje sam ze swoimi emocjami. Teraz to się zmieni.

HiDaddy pomyślało również o tym. Wsparcie emocjonalne świeżo upieczonego ojca jest dla nas w tym wypadku nadrzędną sprawą, ponieważ to warunkuje jego właściwe przygotowanie do swojej roli i pomocy w codziennych obowiązkach świeżo upieczonej mamie.
Dlatego HiDaddy można zsynchronizować z apką HiMammy, co w życiu codziennym usprawni pracę obu rodzicom.
HiDaddy tworzy więź między ojcem a jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Tatuś ma poczucie jedności z mamą i dzieckiem przez cały okres ciąży oraz po porodzie. W ten sposób przyzwyczaja się do nowej roli i uczy się krok po kroku tacierzyństwa.

 

 

Pobierz Apikacje:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *