Groszka i Guziczek w potrzebie – każdy grosz jest na wagę złota

Niestety codzienność nie daje nam zapomnieć, jak okrutny potrafi być człowiek. Szkodliwe działania często odbijają się szczególnie na najsłabszych i bezbronnych – zwierzętach.

Na szczęście współcześnie działa wiele fundacji, które jak tylko mogą, starają się pomóc tym porzuconym, często pozostawionym na śmierć zwierzętom. Niestety tego typu działania często kosztują i to zwykle niemało, dlatego organizowane są zbiórki i zbierane darowizny. Dzięki pomocy osób o wielkich sercach udało się uratować już wiele drobnych żyć, jednak wciąż czekają kolejne. Aby pomóc, warto dzisiaj pochylić się nad nieszczęśliwym losem dwóch osiołków – Groszki i Guziczka. Jak wygląda ich historia? W jaki sposób można im pomóc?

Cudem uratowane z rzeźni

Historia Groszki i Guziczka nie należy do szczęśliwych – niestety nie miały one możliwości żyć i dorastać na spokojnej, słonecznej farmie, gdzie zawsze mogłyby liczyć na troskliwą opiekę ze strony opiekuna. Nie przyszło im żyć nawet w przyzwoitych, godnych warunkach. Całkiem niedawno do fundacji zostało złożone zgłoszenie odnośnie dwóch osiołków idących na ubój. Jak się niedługo potem okazało, jeden z nich liczył sobie zaledwie kilkanaście godzin, a na świat przyszedł już w rzeźni! Groszka – mama Guziczka – całe swoje życie odpowiadała za rozród, a gdy nadszedł kres jej dni, wskutek pandemii została sprzedana razem z całą hodowlą do handlarza, który tylko czeka na szybki zysk.

W jaki sposób można im pomóc?

Proszenie o darowiznę nigdy nie jest proste. W tym przypadku szczególnym motywatorem jest czas, którego niestety nie ma zbyt wiele – pełną kwotę należy wpłacić do 18 czerwca. Za osiołki został już opłacony zadatek, jednak potrzeba znacznie więcej – aby wykupić Groszkę razem z jej malutkim źrebięciem, konieczne jest zebranie aż 6200 złotych. To dużo, jednak wciąż wierzymy, że razem damy radę dać osiołkom nowe życie bez strachu i śmierci w godnych do życia warunkach. Oprócz samego wykupienia zwierzątek potrzebne będą również środki na prawidłowy, bezpieczny transport, dobrej jakości paszę, a także opiekę weterynaryjną i kowalską, której Groszka i Guziczek bardzo potrzebują, ponieważ są bardzo zaniedbane.

Adopcja realna czy wirtualna – jak to działa?

Na stronie przedstawione są zwierzęta, które czekają na realną adopcję. Konie są gotowe, aby zmienić dom, z tego tymczasowego, na stały, kochający i pełen ciepła. Aby dokonać adopcji, wystarczy zapoznać się z profilem zwierzęcia, wypełnić formularz online, a następnie czekać na weryfikację – po zaakceptowaniu wniosku zostaje już tylko podpisanie umowy adopcyjnej. Niestety często, z wielu względów, adopcja realna jest znacznie utrudniona lub całkowicie niemożliwa, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest jej wirtualny odpowiednik. Po wypełnieniu formalności i określeniu kwoty wsparcia zostanie wydany Certyfikat Opiekuna Wirtualnego – regularnie będą też wysyłane zdjęcia, dzięki czemu Twój wkład będzie realny, zobaczyć poprawę jakości i przywrócony blask w oczach zwierzęcia.

Prosimy o Twój wkład – zobacz, jak dokonać wpłaty

Darowiznę można złożyć na stronie Groszki i Guzika, trafi ona do fundacji Centaurus. Na podstronie oprócz opisu historii oraz zdjęć osiołków można znaleźć kilka opcji przekazania dowolnej ilości środków na pomoc. Przygotowane zostało specjalne konto, gdzie można przekazać darowiznę, która w całości trafi na potrzeby Groszki i Guziczka. Istnieje również sposób pomocy za pośrednictwem SMSa – wystarczy wybrać stawkę i przesłać pod wskazany numer hasło OSIOLKI. Dla osób korzystających z systemu PAYPAL został również przygotowany specjalny system przekazywania darowizn. Na stronie można znaleźć także infolinię – zostaną na niej udzielone pytania na każde nurtujące pytanie tak, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie oczekujemy wiele, jednak liczymy na Waszą pomoc – każdy wpłacony datek i każda mijająca minuta są na wagę złota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *