Gdzie szukać wypożyczalni samochodów? Tani wynajem auta

0 15 347

Potrzebujesz wynająć samochód, ale nie wiesz, gdzie znaleźć dobrą wypożyczalnię? Zależy Ci na opłacalnym finansowo wypożyczeniu odpowiedniego pojazdu? Postaramy się podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać wypożyczalni z korzystną ofertą i różnorodnymi usługami.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Swoje poszukiwania należy zacząć od tego, aby zastanowić się, jaki konkretny samochód nas interesuje – oczywiście nie musimy decydować od razu. W przypadku, gdy mamy upatrzony już jakiś model ułatwimy sobie tym samym poszukiwania wypożyczalni. Jednak, jeśli nie wiemy, jakie auto chcemy wynająć, pozostaje nam dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy. Najłatwiej uda nam się znaleźć dobrą wypożyczalnię za pomocą Internetu, gdzie wiele z nich posiada swoje strony internetowe, na których możemy przeglądać ofertę oraz dostępne samochody we flocie. To najlepszy sposób, dzięki czemu łatwo znajdziemy dla siebie odpowiedni model pojazdu, a co najważniejsze – w dobrej cenie. Oprócz tego istnieją również porównywarki wypożyczalni czy portale ogłoszeniowe. Jeśli szukasz odpowiedniej wypożyczalni, to z pewnością Global Elite Car Warszawa może być najlepszym rozwiązaniem.

Tani wynajem auta – od czego zależy cena wypożyczenia samochodu?

Aby wynająć samochód w odpowiedniej cenie, należy najpierw zwrócić uwagę, co wpływa na cenę. Przede wszystkim zależy to od:

● Typu pojazdu (segment, klasa) – wynajęcie miejskiego samochodu o niewielkich rozmiarach będzie z pewnością tańsze niż wypożyczenie SUV-a.

● Okres wynajmu – czas wynajmu, a więc, na jaki okres wypożyczymy samochód. Tutaj ceny zależne są również od rodzaju wynajmu – krótko-, średnio- i długoterminowo.

● Miejsce odbioru i zwrotu – często wypożyczalnie doliczają do dodatkowych usług odbiór i zwrot pojazdu z wyznaczonego wcześniej miejsca.

● Limit kilometrów – wiele wypożyczalni określa limit kilometrów, którego przekroczenie skutkuje dodatkowymi opłatami.

● Kaucja zwrotna – kaucję zazwyczaj uiszcza się na początku transakcji i jest ona w pełni zwrotna po okresie wynajmu (gdy samochód został oddany w stanie wynikającym z umowy lub regulaminu).

Wypożyczalnia samochodów – na co zwrócić uwagę?

Na co jeszcze dokładnie zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu? Przede wszystkim wypożyczalnie posiadają indywidualny regulamin, który zawiera informacje o dokładnej rezerwacji i wynajmie pojazdu. Ponadto możemy spotkać się również z minimalnym wiekiem kierowcy – najczęściej 20-21 lat. Kierowcy podczas wynajmu muszą posiadać ważne prawo jazdy (niekiedy od co najmniej roku) oraz drugi dokument tożsamości. Oprócz tego musimy mieć na uwadze fakt, że doba w przypadku wypożyczalni nie zawsze odpowiada dobie rzeczywistej. Aby nie doszło do niespodziewanych sytuacji, warto dowiedzieć się, w jaki sposób określa się dobę, np. podczas wynajmu pojazdu o ósmej rano i oddania następnego dnia o dziesiątej może okazać się, że zapłacimy już za dwie doby.

źródło zdjęcia: freepik.com

 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany