Gdzie chować swoje auto? W blaszakach czy garażach murowanych?

0 67

Twój samochód potrzebuje odpowiedniej oprawy. Nie możesz nowo zakupionego auta chować w miejscach ryzykownych. Nie chcesz przecież być świadkiem głupiego uszkodzenia swojego wymarzonego cacka. Z tego powodu odpowiednio wcześnie zastanów się, gdzie zaparkujesz samochód. Masz do wyboru dwie opcje – albo będzie to garaż blaszany, albo murowany. Który jest lepszy?

 

Garaż murowany – jakie ma plusy?

Garaże murowane można określić mianem tradycyjnych. Tego rodzaju konstrukcje są trwałe i mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim utrzymywanie ciepła. Murowane garaże nie przegrzewają się nadmiernie latem i nie są zbyt zimne zimą. Ponadto nie trzeba się obawiać, że przy niedogodnych warunkach pogodowych coś się z nimi stanie. Nie są im straszne ani porywiste wiatry, ani długotrwałe burze. Murowane garaże są jednak drogie, ich budowa jest dosyć długa i skomplikowana. Co oczywiste – nie można ich także przenosić z miejsca na miejsce, jak w przypadku popularnych blaszaków.

Garaże blaszane – o czym trzeba wiedzieć?

Współczesne blaszaki nie przypominają swoich starszych braci z ubiegłej epoki. Dzisiaj garaże blaszane są wykonywane ze znacznie lepszych materiałów – chodzi przede wszystkim o blachę ocynkowaną, która nie koroduje i nie pęka przez złe warunki atmosferyczne. Zdecydowaną zaletą blaszaków jest ich cena. Zarówno przygotowanie materiałów, jak i montaż są znacznie tańsze niż konstruowanie murowanego odpowiednika. Ponadto ogromnym plusem garaży blaszanych jest możliwość ich przenoszenia z miejsca na miejsce. Doceniają to w szczególności ci, którzy lubią zmieniać przestrzeń przed posesją. Warto zauważyć, że swoiste „mobilne właściwości” blaszaków sprawiają, że garaże tego rodzaju są chętnie wykorzystywane przez budowlańców lub w ogrodach. Po skończonej budowie wystarczy złożyć tymczasowy magazyn i przenieść go w inne miejsce pracy.

Na co się zdecydować?

Nie ma jednej odpowiedzi, która usatysfakcjonuje każdego. Wszystko zależy od potrzeb właściciela samochodu. W obecnych czasach lepiej jednak postawić na blaszaki. Weźmy pod uwagę, że dzisiaj zupełnie naturalne jest przeprowadzanie się z miejsca na miejsce. Szkoda inwestować w murowany garaż, jeżeli za kilka lat i tak trzeba będzie się przenosić. Blaszaki, jeśli zostaną dobrze zamontowane, mogą służyć latami. Poza tym łatwo je przystosować do swoich potrzeb. Firma CGT oferuje garaże blaszane z oknami i drzwiami wejściowymi. Klienci mają możliwość wyboru m.in. rozmiaru blaszaka, rodzaju dachu, blachy, koloru oraz dodatkowego zadaszenia. Tego typu konstrukcja może przydać się zarówno jako zabezpieczenie dla samochodu, jak i np. jako schowek na narzędzia.

Sprawdź garaże na CGT

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany