Garnitury służbowe, czyli eleganckie rozwiązanie na każdą okazję

0 73

Nie trzeba być specjalistą do spraw mody męskie, by wiedzieć, że garnitury to podstawowy wybór garderoby na okazje o podniosłym tonie. Czy można zakładać je również do pracy lub na inne uroczystości i spotkania służbowe? Czy rozmowa o pracę to dobre miejsce, by prezentować się lepiej niż niejeden rekruter? Odpowiemy w kolejnych akapitach na kilka pytań dotyczących garniturów na każdą okazję. Twój wizerunek specjalisty zaczyna się od wyglądu! Nie zapominaj o tym.

Garnitury na rozmowę o pracę? 3 razy tak!

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Warto zatem zainwestować w swój wizerunek, by zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcom z najlepszej strony. Garnitury mogą okazać się w tym pomocne – zwłaszcza jeśli wybierzesz je w sposób umiejętny. Pamiętaj, że rozmowa o pracę to nie pogrzeb. Nie ubieraj się na czarno i postaw raczej na kolorystykę lub wzory, które naturalnie rozświetlą Twoją aurę.

Co to znaczy? Garnitury niebieskie, szare lub w kratę to najlepsza alternatywa, dzięki której zaprezentujesz się najlepiej, jak to możliwe. Wszystko w dużej mierze zależy od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz. Jako specjalista ds. marketingu, możesz pozwolić sobie na nieco więcej luzu niż w przypadku rozmów na stanowisko dyrektora ds. procesu księgowości lub rozliczeń.

Imprezy firmowe – jak się ubrać?

Biorąc pod uwagę, że imprezy firmowe to czas, w którym jednoczymy się z pozostałymi pracownikami, powinniśmy dostosować swój ubiór do sytuacji. Nie możemy pokazać się w formalnym stroju, który może odstraszać potencjalnych rozmówców. Najlepszym wyborem będą w takim momencie luźne i nieoficjalne garnitury w “sportowym” stylu. Postaw na jasne odcienie i baw się rozwiązaniami, które mogą również wywołać uśmiech u pozostałych uczestników zabawy. Świetnym wyborem może być zatem krawat z humorystycznym motywem.

Uroczystości i wydarzenia o podniosłym tonie

Każda firma ma w swojej historii wielkie momenty. Może być to między innymi jubileusz lub świętowanie związane z otrzymaniem prestiżowej nagrody/wyróżnienia. Niezależnie od tego, jaki wieczór czeka na Ciebie i w jakiej roli jesteś zaproszony, warto założyć elegancki garnitur. Dzięki niemu pokażesz się innym jako osoba elegancka, reprezentatywna i dbająca o najdrobniejsze szczegóły – co w biznesie jest szczególnie istotne.

Zastanawiasz się, skąd czerpać inspiracje lub gdzie znaleźć wysokiej jakości garnitury? Miler Menswear to wyjątkowe miejsce dostosowane do potrzeb każdego eleganckiego mężczyzny doceniającego luksusową garderobę.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany