Fiat Ducato – idealny samochód dostawczy

Jednym z najpopularniejszych samochodów dostawczych jest Ducato produkowany przez włoskiego Fiata we współpracy z francuskim koncernem PSA (Peugeot Société Anonyme). Jego produkcja zaczęła się w 1981 roku, a od 2014 wytwarzane są modele z czwartej generacji. Poniżej krótka charakterystyka tego modelu.

 

Najważniejsze cechy Fiata Ducato

Ducato jest bardzo cenionym przez kierowców modelem Fiata. Dzięki licznym modernizacjom (obecnie na rynku dostępna jest czwarta generacja) stanowi bardzo konkurencyjną i wciąż atrakcyjną ofertę wśród samochodów dostawczych. Obecnie w pracy dużą rolę odgrywa ograniczanie kosztów oraz maksymalizowanie efektów bez poświęcania jakości, dlatego twórcy Ducato dostosowują pojazd do zmian oraz nowych warunków pracy i stawiają na takie cechy, jak:

  • efektywność,
  • technologia,
  • niezawodność,
  • wytrzymałość,
  • uniwersalność,
  • bezpieczeństwo,
  • komfort,
  • styl.

Nowe rozwiązania konstrukcyjne i projektowe

Najnowsze modele Fiata Ducato są gwarancją najwyższych osiągów, elastyczności, efektywności i dużej ładowności, dzięki czemu ich funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie. W dodatku są dostępne w szerokiej gamie silników – każdy z nich jest zaprojektowany tak, aby zagwarantować jak największe korzyści z jego użytkowania. Ponadto, jest wydajny pod względem zużycia paliwa i emisji, dynamiczny oraz przyjazny środowisku. W ofercie nowych modeli Fiata Ducato znajdują się również manualne skrzynie 5- i 6-biegowe, a w silnikach wysokoprężnych drugiej generacji Multi Jet może być zamontowana zautomatyzowana 6-biegowa skrzynia Comfort-Matic pracująca w trybie automatycznym oraz sekwencyjnym.

Nowe rozwiązania konstrukcyjne i projektowe objęły nadwozie oraz wszystkie jego elementy ruchome (zostały udoskonalone pod względem wytrzymałości, trwałości i niezawodności), zawieszenie (redukuje nadmierny hałas w trakcie eksploatacji), układ hamulcowy (zapewnia cichą pracę będąc jednocześnie skuteczny i trwały) oraz sprzęgło (pozwala na długą pracę pod dużym obciążeniem), a w układzie elektrycznym zastosowano specjalną technologię wydłużającą życie żarówek oraz podłączonych do niego podzespołów.

Dodatkowo, unikalny biały lakier efektywnie odbija promienie ultrafioletowe, a na życzenie montowana jest również szyba termiczna, która odbija światło podczerwone utrzymując tym samym komfortową temperaturę wewnątrz pojazdu – wymienia kolejne zalety właściciel ADF Auto z Wrocławia, dealera samochodów dostawczych i osobowych, w tym nowego Fiata Ducato.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *