Farby dekoracyjne w aranżacji Twojego mieszkania

Farby dekoracyjne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych farb. Pozwalają stworzyć niebanalne efekty aranżacyjne oferując jednocześnie dodatkowe walory funkcjonalne, np. powierzchnię magnetyczno-tablicową. . Jeśli więc planujesz remont lub odświeżenie mieszkania, może wypróbujesz farby dekoracyjne?

Co sprawia, że farby dekoracyjne cieszą się coraz większą popularnością?

Przede wszystkim uwagę przykuwa niebanalny efekt aranżacyjny, jaki można dzięki nim uzyskać. Co powiesz na farbę z perłowym efektem w salonie? Na farbę, po której można pisać kredą – idealną do kuchni? Albo farbę magnetyczną w biurze, dzięki której zyskasz dodatkową powierzchnię na magnesy i przypominacze? Z kolei w pokoju dziecka prym będzie wiodła farba dekoracyjna fluorescencyjna. Ciemność tuż przed zaśnięciem, po zgaszeniu lampki, nie będzie już straszna, gdy wokół będą świecić gwiazdki lub księżyc.

Farby dekoracyjne – jakie dają efekty na ścianie?

 

  • Efekt perłowego połysku – wspomnienie wakacji

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu. Warto więc uczynić z niego aranżacyjną wizytówkę i na ściany zamiast tradycyjnej farby wybrać farbę dekoracyjną, na przykład z efektem perłowego połysku. Perła idealnie łączy się z bielą, więc taka farba sprawdzi się we wszystkich nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach, a dodatkowo doda im elegancji i luksusu.

 

  • Farba tablicowa – ściana, po której można pisać

Z nią znów możesz wykorzystać dziecięcą radość tworzenia. Pomaluj farbą tablicową ścianę w kuchni i nanieś na nią ulubione przepisy lub listę zakupów. Wybierz ją do pokoju dziecka, a maluch rysując po niej, rozwinie swoją kreatywność o wiele lepiej niż jakby korzystał wyłącznie z bloku rysunkowego. W przeciwieństwie do tablic szkolnych, farbę tablicową znajdziesz nie tylko w czerni i zieleni, ale w tysiącach kolorów uzyskiwanych z mieszalnika.

  • Farba fluorescencyjna – dekoracje widoczne w ciemności

Będąc dzieckiem, każdy marzył o tym, by leżąc w łóżku, móc podziwiać nocne niebo pełne świecących gwiazd. Dzięki farbie fluorescencyjnej to bardzo proste. Wystarczy, że wymalujesz nią dowolny kształt na dobrze oświetlonej ścianie, a nocą element ten zachwyci blaskiem. To świetna alternatywa dla tradycyjnych naklejek, po których często zostaje ślad na ścianie.

Farba dekoracyjna tego typu uwielbiana jest nie tylko przez dzieci, ale również przez artystów, właścicieli klubów i restauracji.

  • Farba magnetyczna – dodatkowa przyczepna przestrzeń

Ilość tablic i elementów magnetycznych, które można wprowadzić do kuchni, biura i sypialni jest ograniczona. A czasami chce się zawiesić na ścianie więcej plakatów, stworzyć dodatkową przestrzeń dla planerów i karteczek. Bez wbijania gwoździ i kleju na ścianie, którego pozostałości trudno zmyć. Wtedy na pomoc przychodzi farba magnetyczna. Pomalowaną nią powierzchnia zyskuje właściwości przyciągające magnesy, za pomocą których można łatwo przyczepić na ścianie rysunki, notatki lub zdjęcia.

Jakie farby dekoracyjne warto wybrać?

To zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim od Twojego gustu i efektu wizualnego, od potrzeb funkcjonalnych oraz od rodzaju pomieszczenia Inna farba dekoracyjna bardziej sprawdzi się w salonie, inna w pokoju dziecięcym lub w kuchni. Ciekawe pomysły dekoracyjne z wykorzystaniem wymienionych farb znajdziesz na: www.tikkurila.pl Takie rozwiązania to świetny sposób na odświeżenie wnętrza!

Podsumowanie:

  • Farby dekoracyjne znane są też jako farby strukturalne. Z nimi nadasz ścianie ciekawy wygląd – nie tylko nowy, gładki kolor, ale też efekt perłowego połysku; zmienisz ją w dodatkową tablicę do pisania i przestrzeń na magnesy, a także wyrysujesz fluorescencyjne wzory, świecące w ciemności.
  • Farby dekoracyjne możesz wykorzystać zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach oraz w każdym pomieszczeniu w domu, w tym także pokoju dziecka.
  • W doborze farb dekoracyjnych liczą się te same rzeczy, co w przypadku klasycznych farb do ścian, a więc zarówno kolor, jak i parametry techniczne.

Źródło: tikkurila.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *