Drukarka dla studenta – poznaj najnowsze propozycje DrTusza!

0 106

Za oknami wrzesień. Szkoły znów tętnią życiem. Wakacyjną labą cieszą się jeszcze żacy, o ile nie mają przed sobą egzaminów poprawkowych. Drukarka dla studenta jest jak dłuto w rękach rzeźbiarza – trudno się bez tego narzędzia pracy obyć. Chociaż #Rudy studia ma dawno za sobą, przygotował propozycje drukarek studenckich, dzięki którym życie akademickie stanie się o wiele prostsze.

Student nie ma lekko. Z jednej strony musi poświęcać masę czasu na poszerzanie wiedzy, z drugiej perspektywa bogatego życia studenckiego kusi. W atmosferze nieustannych spóźnień na wykłady i chronicznego braku czasu na naukę drukarka dla studenta może okazać się równie ważna, co koło ratunkowe dla rozbitka (to porównanie nie jest dziełem przypadku). Rudy, co niejeden rok na uczelni spędził (podobno ma dyplom z Hogwartu, ale nie chce pokazać) postanowił pomóc żakom.

Jego zestawienie najlepszych drukarek dla studentów zawiera propozycje drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które podczas eksploatacji nie nadwyrężą Twojej szczupłej kieszeni. Wszystko za sprawą cech takich jak niezawodność czy dostęp do tanich zamienników tonerów oraz tuszów zamienników.

Oto ich lista:

Canon i-SENSYS LBP6030

Japońska drukarka laserowa drukuje w trybie mono z prędkością 18 str./min. Jeden wkład laserowy wystarczy na wydrukowanie ok. 2100 stron. Toner zamiennik Canon CRG-725, który możesz zamówić u DrTusza, pozwala na uzyskanie dobrych wydruków tanim kosztem. W dodatku laserowy Canon ma mały apetyt na energię i jest niezwykle cichy – co ma szczególne znaczenie, gdy Twój współlokator wielbi spokój i denerwuje się każdym dźwiękiem dochodzącym z Twego pokoju. Samo urządzenie również ma bardzo kompaktowe rozmiary. W razie przeprowadzki nie będzie stanowiło nadbagażu. Laserowa technologia słynie ze swojej niezawodności, dzięki czemu laserowa drukarka Canon, o ile przetrwa wszystkie imprezy w Twoim pokoju, odwdzięczy się wysoką żywotnością. Pamiętaj, że wybierając monochromatyczną laserówkę rezygnujesz z możliwości drukowania kolorowych treści. Toner jednak nigdy Ci nie zaschnie, w przeciwieństwie do tuszu, któremu zdarza się zapychać dysze w najmniej oczekiwanym momencie.

HP DeskJet Ink Advantage 1115

Kiedy Twój portfel ma anoreksję, a mimo to bardzo, ale to bardzo potrzebujesz drukarki, mamy dla Ciebie bardzo budżetową propozycję. Tania drukarka atramentowa HP DeskJet Ink Advantage 1115 jest zasilana przez 2 tusze HP 652, które nadają się do powtórnego napełniania. Wadą tuszu 652 do HP jest jego niska wydajność – a co za tym idzie – koszty eksploatacji są dość wysokie pomimo niskiej ceny zakupu drukarki. Wkład atramentowy z czarnym tuszem wystarczy na zadrukowanie 360 stron. W przypadku zbiornika z kolorowym tuszem wynik ten wynosi 200 stron. Prędkość druku na poziomie 7,5 str./min w czerni oraz 5,5 str./min pozwala na wygodne użytkowanie. Niewielkie gabaryty i solidne wykonaniem również należy zaliczyć do zalet. W końcu na studiach mobilność bardzo się liczy. Szczególnie wypowiedzenie umowy najmu stancji może nastąpić z dnia na dzień.

Brother DCP-1510 E

Czas na wielofunkcyjną drukarkę laserową, która drukuje, skanuje i kopiuje. Brother DCP-1510 E potrafi wykonywać te wszystkie zadania jednocześnie. Do tego toner zamiennik TN-1030 sprawia, że zarówno kopiowanie, jak i drukowanie będzie tańsze niż w niejednym uczelnianym punkcie ksero. Wielofunkcyjne urządzenie Brother drukuje w mono z prędkością 20 str./min.

W tym modelu, podobnie jak w wielu innych drukarkach Brother, jest zastosowany system oddzielnego bębna i tonera. Oznacza to, że po pewnym czasie eksploatacji konieczna będzie wymiana bębna. Jego zamiennik również znajdziesz w sklepie DrTusza. Sam proces wymiany zajmuje kilka minut i nie stanowi większego wyzwania nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. Jeśli więc szukasz taniego urządzenia wielofunkcyjnego, to DCP-1510 E będzie doskonałym wyborem.

Epson L382

Drukarki z systemem stałego zasilania tuszem CISS to dobre rozwiązanie dla tych, którzy obrali artystyczne kierunki studiów i poza ryzami czarno-białych arkuszy A4 drukują masę wielobarwnych dokumentów. Jeśli chodzi o system CISS Epson, całkiem słuszne, może pochwalić się tytułem pioniera tej technologii. Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne CISS nie wykorzystują tradycyjnych wkładów atramentowych. Tusz uzupełnia się poprzez dolanie atramentu do zewnętrznego zasobnika. Epson L382, chociaż zdecydowanie nie zalicza się do kategorii „tanie drukarki”, jest najtańszym modelem japońskiego producenta, który posiada system stałego zasilania atramentem. Wysoką cenę zakupy rekompensują bardzo niskie koszty kolorowych wydruków. Dodatkowo koszty możesz zredukować sięgnąć po zestaw tusze zamienniki Epson T6645 od DrTusza.

Drukarka wymaga jednak rozważnej eksploatacji. Nie boi się ona pracy w dużych obciążeniach. Wręcz przeciwnie – musi drukować regularnie, przynajmniej kilka kartek w tygodniu. Dłuższy przestój może spowodować zaschnięcie tuszu w głowicy – a co za tym idzie – skutkować koniecznością horrendalnie drogiej naprawy serwisowej. Poza tym drukarce Epson L382 nie można nic zarzucić. Nie organizuj tylko imprez w pokoju, w którym ją umieścisz. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie będzie chciał wykorzystać tuszu z zewnętrznego zasobnika w celach innych niż druk dokumentów.

HP LaserJet Pro M26nw

William Hewlett i Dave’a Packard zaczynali w garażu. Dziś firma przez nich założona jest jedną z największych na świecie. Kto wie? Może przy użyciu urządzenia wielofunkcyjnego HP, Ty również rozpoczniesz przygodę z budową własnego przedsiębiorstwa na miarę giganta z Kalifornii? HP LaserJet Pro M26nw to solidny sprzęt, który przeprowadzi Cię przez studia. Wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie laserowe drukuje, skanuje i kopiuje. Do tego modelu bez problemu otrzymasz zamiennik tonera 79A. DrTusz również posiada go w swojej ofercie. Nasz wkład laserowy wystarczy na ok. 1000 stron i zapewnia taką samą jakość, jak oryginalny toner HP.

Przejdźmy jednak do możliwości tej rozbudowanej drukarki HP. Może ona drukować i kopiować w mono z prędkością 18. str./min. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi możesz się z nią łączyć bezprzewodowo, a także drukować bezpośrednio z telefonu czy smartfona. Model ten dobrz spisuje się również jako drukarka sieciowa, dzięki możliwości podłączenia jej poprzez kabel Ethernet do sieci LAN. Czego chcieć więcej? No może tylko tego, aby podczas grupowej nauki do sesji nie ucierpiała na skutek pomylenia jej ze stolikiem. 😉

Powyższe propozycje drukarek dla studenta są efektem bogatych doświadczeń naszego Doktorka. Pamiętaj, że #Rudy chętnie radzi w wyborze właściwego modelu, i to nie tylko dla studentów.

Jeśli więc nie wiesz, którą drukarkę wybrać, śmiało pytaj. DrTusz regularnie przesiaduje na swoim Twitterze oraz Facebooku.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany