Domowe zastosowania dla tablic suchościeralnych.

Jeżeli masz problem z ogarnięciem wielu codziennych spraw, zdarza Ci się zapomnieć o spotkaniu, wizycie u dentysty czy o zakupach, pomocnym narzędziem może okazać się zwykła tablica suchościeralna.

Te proste konstrukcje cieszą się dużą popularnością, również w naszym kraju. Cenimy je przede wszystkim za estetyczny wygląd, wygodę obsługi i funkcjonalność. Obecnie na rynku tego typu produktów dominują modele magnetyczne z lakierowaną powierzchnią, po której możemy pisać, używając do tego celu specjalnych markerów suchościeralnych. Oczywiście do takich tablic możemy przytwierdzać różnokolorowe magnesy, co pozwala umieszczać na tablicach notatki zapisane na kartkach papieru. Obok tablic lakierowanych, na rynku znaleźć można także nieco droższe porcelanowe tablice suchościeralne. W warunkach domowych korzysta się z nich jednak raczej rzadko. Zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Do zastosowań domowych klasyczna lakierowana tablica magnetyczna-suchościeralna będzie zupełnie wystarczająca.

Co to jest tablica suchościerna?

Przykładowe tablice suchościeralne zobaczysz tutaj: https://wally.com.pl/k424,tablice-suchoscieralne.html

 

Podstawowe zastosowanie tablic suchościeralnych to przygotowywanie odręcznych notatek dla pozostałych domowników. W ten sposób możemy przekazać bliskim informację o miejscu swojego pobytu, o czasie powrotu do domu, o wydarzeniu, do którego powinni się przygotować lub o posiłku, który czeka na nich w lodówce. Ten prosty system komunikacji ułatwia życie i sprawia, że druga osoba ma pełną świadomość tego, że o niej pamiętamy. Co warte podkreślenia, tablice suchościeralne sprawdzają się nie tylko w domach zamieszkanych przez kilka osób, ale również w mieszkaniach singli. Taka tablica może być miejscem, w którym zapisujemy daty najbliższych spotkań, ważne numery telefonów, informacje o terminach wizyt u lekarza, o konieczności zakupu konkretnego przedmiotu i wielu innych ważnych wydarzeniach.

W domu, biurze, restauracji..

Jeśli część prac biurowych wykonujesz w domu, tablicy suchościeralnej możesz użyć jako narzędzia ułatwiającego segregację poszczególnych obowiązków. Tworzysz listę, na której wypisujesz rzeczy, które musisz zrobić. Możesz skorzystać również z systemu karteczek, które przytwierdzasz do tablicy. W ten sposób stworzysz przejrzysty wykaz tego, co już zrobiłeś i tego, nad czym jeszcze musisz popracować. Jeśli tak opisaną tablicę ustawisz w widocznym miejscu, tuż przy biurku lub w tym pomieszczeniu, w którym zwykle pracujesz, nie ma możliwości byś o czymś zapomniał. Tablice suchościeralne będę pomocne również w pracy twórczej, gdy piszesz artykuł, układasz tekst piosenki lub szukasz pomysłów na ciekawe anegdoty do jakieś większej publikacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *