Dlaczego warto zainwestować w kombinezony motocyklowe?

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, że jazda jednośladem może wiązać się z ryzykiem. Kolizje drogowe, wymuszenia pierwszeństwa, a nawet śliski asfalt mogą być przyczyną nieprzyjemnego upadku. Właśnie dlatego pierwszą czynnością każdego kierowcy powinno być zadbanie o własne bezpieczeństwo.

Poza obowiązkowym kaskiem, rękawicami i butami, warto zainwestować w porządny kombinezon motocyklowy. Na rynku dostępna jest bogata oferta zarówno odzieży tekstylnej jak i skórzanej.

W jaki sposób kombinezon chroni ciało kierowcy?

 

Badania wykazały, że specjalna odzież jest w stanie przejechać po asfalcie około 25-30 metrów zanim odsłoni warstwę odzieży codziennej pod spodem. Dla porównania, zwykle spodnie wykonane z materiału jeansowego wytrzymują tarcie 1,5 metra. Można więc śmiało stwierdzić, że kombinezon motocyklowy chroni skórę przed wszelkimi uszkodzeniami.

Dodatkowo odzież ochronna zwykle wyposażona jest w specjalne protektory, których zadaniem jest ochrona stawów barkowych, łokciowych i kolanowych, a często i biodrowych oraz kręgosłupa.

Na co zwrócić uwagę wybierając kombinezon?

Pierwszą kwestią jest tryb jazdy kierowcy. Kupując motocykl z chęcią pokonywania dłuższych tras lub jazdy po mieście warto zaopatrzyć się w tekstylny kombinezon. Jest on lepiej przystosowany do jazdy turystycznej, ponieważ zwykle posiada podpinki (ocieplaną i przeciwdeszczową). Podpinki można wyjmować w zależności od warunków atmosferycznych. Daje większy komfort jazdy na dłuższych odcinkach drogi oraz w miejskich korkach, ponieważ pozwala skórze oddychać. Dodatkowo koszt zakupu takiego produktu jest zdecydowanie niższy w porównaniu do skórzanego odpowiednika.

Kombinezony skórzane – https://lagunaseca.pl/Kombinezon-motocyklowy-Dainese-Jaki-kupic-clinks-pol-206.html są bardziej odporne na tarcie i zapewniają zdecydowanie większe bezpieczeństwo. Nie posiadają jednak podpinek ani membran, w związku z czym decydując się na dalszą trasę warto zaopatrzyć się dodatkowo w dobrą odzież termoaktywną. Skórzane kombinezony motocyklowe nie sprawdzą się przy zmiennych warunkach atmosferycznych ani przy bardzo wysokiej temperaturze. Na rynku można spotkać wersje klasyczne i typowo sportowe. Idealnie nadają się natomiast na tory wyścigowe.

Kolejną ważną kwestią jest wybór kombinezonu motocyklowego jednoczęściowego lub dwuczęściowego. Pierwszy rodzaj zapewnia większe bezpieczeństwo, jednak mniejszy komfort podczas jazdy rekreacyjnej.

Istotne jest, aby wybrany komplet posiadał wszelkie zabezpieczenia i protektory ochronne. Na samym końcu warto skupić się na kolorystyce, wzorze czy innych dodatkach wizualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *