Dlaczego warto wybierać piwa kraftowe?

Latem nie ma nic lepszego niż zimne piwo po długim, ciężkim dniu pracy. Idealnie pasuje do grilla albo na plażowanie. Szczególnie popularne w ostatnich latach stały się natomiast piwa kraftowe. Czym właściwie są? Czym różnią się od klasycznych, chmielowych napojów i dlaczego są od nich lepsze? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Piwo kratowe, czyli co?

Piwa kraftowe nazywane są inaczej piwami rzemieślniczymi. Wytwarzane są przez niewielkie browary, często przy użyciu tradycyjnych metod warzelniczych. Najczęściej taką działalnością zajmują się prawdziwi pasjonaci tego chmielowego trunku. Dla nich piwo nie jest po prostu piwem. Potrafią o nim bowiem powiedzieć tyle, co sommelierzy o winie. Wyróżnia się bowiem nie tylko różne typy piwa kraftowego. Jednocześnie ten trunek może mieć różny stopień goryczy, dodatki ziół i owoców i tak dalej. Aby idealnie smakował należy go nawet serwować w specjalnych kuflach, szklankach lub pokalach, a także w optymalnej dla danego rodzaju piwa temperaturze.

Dlaczego warto wybierać piwa kratowe?

Piwa kraftowe to nie tylko niepowtarzalny smak. Jednocześnie klientów małych browarów przyciąga historia producenta. Jak już wcześniej wspomnieliśmy piwa rzemieślnicze najczęściej rodzą się z pasji do tego trunku. Właściciele browarów niejednokrotnie rozpoczynają od domowych prób warzenia piwa, a z czasem coraz bardziej rozwijają swoją działalność oraz poszerzają jej zasięg. W próbowanym trunku czujemy zatem nie tylko niepowtarzalne aromaty i smak, ale jednocześnie prawdziwą i nieskrywaną pasję. Ta historia wydaje się zdecydowanie bardziej interesująca, niż reklamy wielkich, browarniczych korporacji, dominujących dzisiaj na rynku.

Wysoka jakość piwa

Na piwa kraftowe warto też stawiać dlatego, że dbają o wysoką jakość serwowanego produktu. Tu nie ma miejsca na wszelkie skróty i ułatwienia. W piwach rzemieślniczych na pewno nie znajdziemy dodatków poprawiających smak, zapach i wygląd produktu. W dużych koncernach powszechnie stosuje się natomiast chociażby kukurydzę, która tanio i efektywnie podnosi ekstrakt brzeczki. No i w piwach z koncernów istnieje pewna powtarzalność. Tak naprawdę najpopularniejsze piwa, sprzedawane w sklepach w smaku nie różnią się od siebie absolutnie niczym. Większość z nich to również klasyczne pilsy. A przecież świat piwa oferuje znacznie więcej.

„Ale ja nie lubię piwa..”

Piwa kraftowe to również dobre rozwiązanie dla osób, które co do zasady nie przepadają za smakiem piwa. Jeżeli ich niechęć zrodziła się z tego, że próbowały w życiu tylko korporacyjnych pilsów, to te osoby powinny dać sobie drugą szansę z tym trunkiem… ale oczywiście w wersji rzemieślniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *