Dlaczego thermomix jest taki drogi i czy warto go kupić?

Na czym polega fenomen tego urządzenia? Czy to hit czy kit? Thermomix często jest tematem długich dyskusji “czy warto”, ale przede wszystkim na temat jego ceny. Rynek obecnie oferuje około 40 wielofunkcyjnych urządzeń, ale tylko 5 klasy Thermomix z czego 2 są od niego droższe. Pomimo licznej konkurencji najbardziej znanym produktem jest właśnie Thermomix. To chyba o czymś świadczy, ale to nadal nie odpowiada na pytanie czy sprzęt jest niezastąpiony w naszej kuchni. Dlaczego Thermomix tyle kosztuję? Czy warto go kupić?

Thermomix – czy warto kupić?

Cena urządzenia to naprawdę spory wydatek dla przeciętnej rodziny. Thermomix można wziąć na raty. W zależności od budżetu można zdecydować się na raty od 130 do 529 zł. To co może przekonać nas do zakupu to fakt, że pieniądze wydane na raty to pieniądze zaoszczędzone na produktach, które dzięki Thermomixowi robimy w domu a wcześniej kupowaliśmy w sklepie. 

 

Wszystkie czynności, które Thermomix zrobi można wykonać samodzielnie: ucieranie, gotowanie, blendowanie, siekanie, odmierzanie, podgrzewanie. Zabierze nam to jednak sporo czasu, który moglibyśmy poświęcić na coś innego. Jedno jest pewne Thermomix to pomocnik, który ułatwia życia. W dodatku polubią go wszyscy członkowie rodziny i chętniej będą chcieli uczestniczyć w domowym pichceniu. Z jego pomocą wszystko można zrobić szybciej i lepiej. 

 

Zalety Thermomixa

 

 1. Jest to urządzenie wielofunkcyjne. Zastąpi wiele kuchennych pomocy typu mikser, blender, itp. Rozdrabnia, gotuje, mieli, wyrabia ciasta, miksuje.
 2. Mało bałaganu. Thermomix składa się z kilku elementów, które można myć w zmywarce.
 3. Oszczędność czasu. Thermomix wyręcza nas w przygotowaniach posiłków, dzięki czemu mamy więcej czasu dla siebie, rodziny lub na inne obowiązki.
 4. Funkcja interwału. Urządzenie działa w ekspresowym tempie, ciasta drożdżowe wyrabia w około 3 minuty. 
 5. Bardzo prosta obsługa. Stosując się do instrukcji z książek albo przepisów z aplikacji COOKIDOO, z gotowaniem poradzi sobie każdy. Jest to świetna opcja dla wspólnego gotowania z dziećmi. 
 6. Wbudowana waga. To jest element, który ułatwia życie w szczególności gdy jest się na diecie. Pozwala trzymać się dokładnie przepisu.
 7. Miesza bez cięcia. Dzięki obrotom wstecznym, bez problemu przygotujesz z jego pomocą zupy z kawałkami warzyw czy mięsa, a nie tylko kremy.
 8. Dobrej jakości stal. Thermomix jako jeden z nielicznych zbudowany jest ze stali chirurgicznej, dlatego będzie służył nam przez wiele lat i nadal będzie wyglądał jak nowy.
 9. Zdrowe odżywianie. Wszelkiego rodzaju masła, hummusy, chleby, kostki rosołowe, ketchup, majonez, sosy, dipy. przyrządzamy sami, dlatego znamy jego skład i wiemy, że nie ma w nim żadnej chemii czy wzmacniaczy smaku. 
 10. Idealne rozwiązanie dla osób które nie umieją gotować. Urządzenie krok po kroku przeprowadzi przez każdy etap gotowania. Gdy już opanowane mamy podstawy, można przejść na wyższy poziom.
 11. Najnowszy model Thermomix TM6 pokazuje listę zakupów niezbędnych do wykonania posiłku, obiadu, deseru itd.

 

Wady Thermomixa

 

 1. Cena.  Nowy Thermomix to wydatek rzędu ok. 5000 zł. Jest to wysoka cena, tym bardziej, że w marketach można znaleźć zamienniki za 1000 zł.
 2. Mycie zakamarków Thermomixa jest dość uciążliwe, ale można sobie z tym poradzić.
 3. Hałas. Nie każdy, ale niektóre jak np. mielenie ryżu na mąkę może być uciążliwe.
 4. Ograniczona pojemność. Do dyspozycji jest misę o pojemności 2,2 l, jeżeli więc szykujemy obiad dla większej liczby osób, konieczne będzie przyrządzenie na dwa razy.

Czy da żyć bez Thermomixa?

Po przeczytaniu tego artykuły, każdy powinien sam wyrobić sobie zdanie na temat, warto kupić Thermomix. Jest to niewątpliwie przydatny sprzęt w domu, który sprawi, że przygotowane potrawy będą bardziej różnorodne, zdrowsze i szybciej przyrządzone. Dzięki Thermomixowi sprzątanie po przygotowaniu posiłku zostanie ograniczone do minimum. Będziemy mieć więcej czasu dla rodziny czy siebie. Thermomix nie jest jednak koniecznością i raczej nie sprawdzi się u większych rodzin, ze względu na ograniczoną pojemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *