Możliwość tworzenia energii elektrycznej w ekologiczny i zarazem oszczędny finansowo sposób jest marzeniem wielu osób. Jednak nie istnieje zbyt wiele przeszkód, aby ich nie spełnić i nie zacząć cieszyć się samodzielną możliwością wytwarzania prądu.
Jak tego dokonać? Postaw na fotowoltaikę! Ponadto dodatkowy montaż w postaci paneli słonecznych i pompy ciepła to jedna z najwydajniejszych inwestycji, jakie możesz dokonać.
Czy montaż fotowoltaiki się opłaca?
Nie bez powodu coraz więcej osób stawia na panele słoneczne. Fotowoltaika w domu jest prywatną minielektrownią, którą domownicy mają na własny użytek. Jednak nie są to jedyne zalety, które posiada. Należy wliczyć jeszcze:
- Trwałość inwestycji: fotowoltaika w nienagannym stanie będzie służyć przez lata. Zalecane jest wymienienie paneli na nowe dopiero po dwudziestu pięciu latach od montażu – choć starsze warianty wciąż będą produkować energię, tak ich efektywność może być niższa.
- Tworzenie czystej, ekologicznej energii. Działanie fotowoltaiki w żaden sposób nie generuje zanieczyszczeń. Jest w pełni bezpieczna dla środowiska i zdrowia ludzi, ponadto pracuje w sposób nie tworzący hałasu.
- Odporność na kryzysy, związane z rynkiem energetycznym i podwyższanie cen za prąd przez lokalnego dostawcę. Dzięki fotowoltaice jesteś znacznie bardziej niezależny.
- Prostota obsługi – po zamontowaniu nie musisz w jakikolwiek sposób martwić się o to, czy Twoja fotowoltaika prawidłowo działa lub monitorować jej aktywność. Każdego dnia sama będzie generować darmowy prąd dla Twojego domu.
- Możliwość otrzymania dofinansowania na nią z lokalnego budżetu. Ponadto firmy instalujące fotowoltaikę i banki często dysponują specjalnym programem ratalnym oraz zniżkowym.
Czy montaż pompy cieplnej się opłaca?
Pompa ciepła nie bez powodu jest zalecana do montażu wraz z fotowoltaiką. Te dwa urządzenia najlepiej współpracują ze sobą. Pierwsze kompleksowo ogrzeje cały Twój dom, z kolei drugie wyprodukuje wystarczającej ilości energii, aby zasilić je i wiele innych gadżetów elektrycznych. Pompa ciepła, wykorzystując powietrze, wodę lub grunt (w zależności od wybranego modelu) wytwarza energię cieplną, która jest używana do podgrzewania wody użytkowej oraz zwiększenia temperatury w budynku.
Zalety pompy ciepła i fotowoltaiki
Inwestorzy zgodnie twierdzą, że pompa ciepła z fotowoltaiką to najkorzystniejsze połączenie. Wzajemnie uzupełniają się w działaniu i jednocześnie nie wpływają degradująco na środowisko. Ponadto to najczęściej wybierane opcje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/ możesz zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Pamiętaj, że umówienie się na wizje lokalną i konsultacja z profesjonalistami powinna być bezpłatna. Pozwoli Ci ona odkryć najlepsze lokalizacje do montażu fotowoltaiki, biorąc pod uwagę wielkość i wysokość dachu, jego kąt nachylenia. Już wkrótce możesz w pełni cieszyć się darmową energią elektryczną!