Czym się kierować wybierając zegarek na prezent dla mężczyzny

Głównym zadaniem zegarka jest pokazywanie aktualnego czasu. Jednak obecnie pełni on znacznie więcej funkcji. Przede wszystkim jest eleganckim dodatkiem do stylizacji, który doceniają przede wszystkim mężczyźni, dlatego zegarek może okazać się idealnym pomysłem na prezent. Sprawdźcie czym się kierować podczas wybierania zegarka na prezent dla mężczyzny.

Historia zegarków

Naręczne zegarki od wielu lat są chętnie wybieranym dodatkiem. Prawdziwą popularność zyskały po I wojnie światowej, kiedy to stały się nie tylko praktycznymi gadżetami, ale przede wszystkim elementami kształtującymi wizerunek noszącej go osoby. W historii zegarki przeżywały zarówno wzloty, jak i lekkie spadki, jednak obecnie znowu wracają do łask.

W dzisiejszych czasach aktualną godzinę sprawdzamy przy pomocy telefonów, toteż można zaobserwować spadek użyteczności zegarków naręcznych. Z drugiej strony, zegarki wciąż stanowią modny i elegancki dodatek do stroju, dlatego wciąż są bardzo chętnie noszone – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Demus.

Jak wybrać

Piękny zegarek naręczny to świetny pomysł na prezent, szczególnie jeśli jego odbiorcą ma być mężczyzna. Panowie, którzy często lubują się we wszelkich gadżetach, z pewnością ucieszą się z tak praktycznego, a jednocześnie eleganckiego upominku. Aby jednak rzeczywiście sprawić radość bliskiemu mężczyźnie, trzeba wybrać zegarek zarówno w pełni odpowiadający jego gustowi, jak i odznaczający się wystarczająco wysoką jakością.

Szukając zegarka na prezent dla mężczyzny należy kierować się jego:

  • wyglądem – styl zegarka powinien odzwierciedlać gust i osobowość noszącej go osoby, dlatego podczas poszukiwań trzeba wziąć pod uwagę to jak nosi się mężczyzna, którego chcemy obdarować; wybierać można między zegarkami na skórzanych paskach, a bransoletach, z jasną lub ciemną tarczą, tradycyjnym a elektronicznym, w różnych kolorach i różnej wielkości,
  • grubością nadgarstka – od niej zależy szerokość paska (większe zegarki lepiej prezentują się u wyższych, bardziej postawnych panów, podczas gdy te mniejsze z pewnością dodadzą szyku szczuplejszym mężczyznom),
  • funkcjonalnością – podczas dokonywania zakupu trzeba zwrócić uwagę na tarczę zegarka i rozmieszczeniu na niej cyfr (powinny umożliwiać łatwe odczytywanie godziny), a także na wszelkie dodatkowe informacje, które można z niej odczytać; dobrze jest również sprawdzić czy dany zegarek jest łatwy w obsłudze oraz dopasować jego funkcje dodatkowe względem potrzeb obdarowywanej osoby,
  • ceną – dobry zegarek nie musi być drogi, dlatego warto wybrać taki, na który was stać, a jednocześnie będzie odpowiednio dobrany i funkcjonalny.

Pamiętajcie, że zegarek musi przede wszystkim podobać się mężczyźnie, któremu chcecie go podarować. Warto więc przy wyborze zastanowić się jaki model pasuje do niego najbardziej i poszukiwać prezentu zgodnie z tym tropem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *