Czym są perfumy utracone?

0 171

Są takie perfumy, które podbiły świat, a których produkcji już zaprzestano. Dla wielu osób oznacza to utratę możliwości zakupienia ulubionego pachnidła. Gdzie wtedy znaleźć ulubiony zapach? Zobacz, co zrobić, jeśli twoje ulubione perfumy zyskają status tych utraconych.

Dlaczego niektóre perfumy są wycofywane?

Każda z nas ma swój ulubiony zapach, po który lubi sięgać w każdej sytuacji. Kiedy się kończy, odwiedzamy perfumerie i chcemy zakupić kolejny flakon. Może się jednak okazać, że nie jest to możliwe. Dlaczego? Niektóre z zapachów wycofywane są z rynku. Mówi się o nich zapachy utracone. Powodów decyzji wycofania perfum ze sprzedaży może być wiele. Najczęściej znikają te, które źle się sprzedają, są zbyt oldschoolowe, nie wpisują się w trendy czy w odmieniony image marki. Perfumy utracone mogą być też wynikiem odnowienia jakiegoś zapachu i nadania mu nowych akordów zapachowych. Często też starsze zapachy są usuwane, aby zrobić miejsce dla nowych. Tak dzieje się często przypadku światowych domów perfumeryjnych. Perfumy Dolce&Gabbana, Dior, Prada, Versace czy Chanel to ogromne portfolio zapachów. Utrzymanie ich wszystkich na rynku wydaje się wręcz niemożliwe.

pastedGraphic_1.png

Odkryj nowe!

Brak ulubionego zapachu to nie mały problem. Jeśli nie da się go nigdzie kupić, warto skorzystać z wyszukiwarki perfum. Pomoże ona odnaleźć kompozycje o podobnym aromacie. Przykładem dobrej zmiany będzie np. wymiana pachnidła Dolce & Gabbana Sicily (wycofanego ze sprzedaży) na inne perfumy Dolce&Gabbana, dostępne na https://tagomago.pl/collections/dolce-gabbana. Kwiatowo – aldehydowe tony mają takie propozycje jak np. The Only One Intense, The Only One. Warto pamiętać, że podobne aromaty jak perfumy Dolce Gabbana Sicily mają również propozycje innych domów perfumeryjnych, na które nie należy się zamykać.

Co zrobić, jak perfumy zostaną wycofane z rynku?

Brak ulubionego zapachu w drogerii czy perfumerii nie zawsze oznacza, że uzyskały one status perfum utraconych. Pachnidła może brakować tylko w jednej perfumerii, a dostępne będą w innej – zawsze warto sprawdzić. Niekiedy sieci drogeryjne rezygnują z danej linii zapachowej z powodu niskiego zainteresowania nią. To, dlatego najlepiej śledzić oferty perfumerii internetowych, w których wybór jest zazwyczaj o wiele większy.

pastedGraphic_2.png

Status perfum warto też sprawdzić na francuskiej stronie konserwatorium L’Osmothèque, która jest określana mianem banku wycofanych perfum. W jej katalogach pojawiają się najaktualniejsze dane. Perfumy, które zostały wycofane z rynku, oznakowane są dis paru.

Kiedy faktycznie potwierdzi się, że perfum nie ma już w sprzedaży, to warto rozpocząć poszukiwania na portalach aukcyjnych i serwisach ogłoszeniowych. Na nich znaleźć można wiele perfum utraconych. Dobrym pomysłem jest też śledzenie ogłoszeń prywatnych. Niektóre osoby sprzedają perfumy otrzymane w prezencie lub których zapach im nie odpowiada. Zdecydować można się też na zakup przez specjalne strony oferujące wycofane zapachy – tutaj trzeba się jednak liczyć z dość wysoką ceną.

 

 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany