Czym należy smarować świeży tatuaż?

Przygotowujesz się do wykonania dziary? Sam proces tatuowania skóry to nie wszystko. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i umożliwić regenerację skóry, niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji tatuażu. Dzięki codziennej pielęgnacji tatuaż przez długi czas zachowa efektowny wygląd, wyraźne barwy i ostre kontury. Czym smarować tatuaż, jak wybrać odpowiedni krem, na co warto zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy instrukcję, dzięki której pielęgnacja stanie się prostsza.

Dlaczego należy dbać o świeży tatuaż?

Zarówno tuż po wykonaniu tatuażu, jak i znacznie później stosuje się zróżnicowane kosmetyki, dzięki którym wzór pozostaje nienaruszony i wyraźny. Na początkowym etapie jest to szczególnie istotne – smarowanie świeżego tatuażu pomaga przyspieszyć proces gojenia. Traktuj tę część skóry jak otwartą ranę – potrzebuje ona Twojego wsparcia, by wrócić do zdrowia. Pierwsze dni od wykonania tatuażu przesądzają o wyglądzie dziary w przyszłości. Jeśli zaniedbasz ten etap, kontury mogą się rozmyć, a kolory przestaną być wyraziste. Ponadto w trakcie gojenia tatuażu skóra jest szczególnie wrażliwa – stosowane kremy redukują nieprzyjemne dolegliwości. Z tego powodu tak istotne jest, by dbać o tatuaż.

Pielęgnacja tatuażu krok po kroku

Zanim wyjdziesz ze studia, tatuażysta nałoży na Twoją skórę przezroczystą folię. Jej zadaniem jest ochrona tatuażu na samym początku. Po dwóch lub trzech godzinach należy ją delikatnie zdjąć, by ostrożnie umyć dziarę. Możesz to zrobić letnią wodą i delikatnym mydłem antybakteryjnym, najlepiej o składzie, który znasz i który jest dla Ciebie w pełni bezpieczne. Środki dezynfekcyjne nie są dobrym pomysłem – mogą podrażnić skórę. Polska marka Neba produkuje także naturalne pianki do mycia tatuażu, które świetnie sprawdzą się na początku gojenia. Pamiętaj, by traktować skórę z dużą dozą delikatności – zbyt mocne mycie może okazać się bolesne. Następnie osusz powierzchnię dziary ręcznikiem papierowym i ponownie zakryj dziarę folią. Przez kolejne dwie doby powtarzaj tę czynność co dwie lub trzy godziny.

Kiedy ostatni raz ściągniesz folię, zacznij stosować krem lub korzystać z masła do tatuażu. Kładź cienką warstwę kosmetyku 4 razy dziennie w równych odstępach po uprzednim delikatnym umyciu skóry. Proces gojenia tatuażu może trwać kilka tygodni, jednak trudno jednoznacznie określić, ile ten czas wyniesie w Twoim przypadku. Gdy uznasz, że skóra jest już w pełni zregenerowana, możesz ograniczyć stosowanie kosmetyków. Tatuażyści odradzają spożywanie alkoholu w tym okresie, zwłaszcza na samym początku – może to wpłynąć na krzepliwość krwi, co wydłuży czas gojenia.

Mimo to warto mieć na uwadze, że smarowanie tatuaży przez całe życie pomaga zachować ich oryginalny kształt i barwy. Krem lub masło zapewnią Twojej skórze odpowiednie nawilżenie i zabezpieczą wzór. Warto smarować tatuaż po każdej kąpieli lub dwa razy dziennie. Ponadto pamiętaj o tym, by nie eksponować dziary na słońcu – może to spowodować jej znaczne wyblaknięcie, ponieważ pod wpływem ciepła mikrocząsteczki tuszu przemieszczają się. Jeśli chcesz zadbać o swój tatuaż, w okresie letnim stosuj kremy z mocnym filtrem.

Jak wybrać kosmetyki do tatuażu?

Czym smarować tatuaż? Na rynku dostępne są zróżnicowane produkty – kremy i masła. Mają działanie nawilżające i odżywiające, dzięki czemu przynoszą ulgę skórze zarówno świeżo po wyjściu ze studia, jak i później. Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na skład. Najbezpieczniejsze będą środki z naturalnymi składami i takie, które zawierają wszystkie niezbędne atesty. Pomocna będzie zawartość witaminy A, B, C i E. Jeśli zastanawiasz się, czym smarować skórę po tatuowaniu i preferujesz rozwiązania cruelty-free i w pełni wegańskie, na pewno zainteresuje Cię oferta polskiej marki Neba.

Producent oferuje kosmetyki o bezpiecznym składzie, zawierające przede wszystkim wyciągi z olejów i naturalne masła. Aż 98& składników jest pochodzenia naturalnego. Neba nie testuje kosmetyków na zwierzętach i nie korzysta z żadnych produktów odzwierzęcych. Możesz skorzystać z kremu lub masła – żaden produkt nie pozostawia tłustego filmu i nie brudzi ubrań, ale pomaga odpowiednio natłuścić i nawilżyć skórę.

Właściwa troska o dziarę pomaga znacznie przedłużyć jej efektowny wygląd. Dzięki temu w przyszłości nie będą potrzebne poprawki ani zakrywanie tatuażu innym wzorem. Ta chwila smarowania dziennie ma ogromny wpływ na to, jak w przyszłości będzie prezentować się tattoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *