Czy wymiana walut w kantorze internetowym jest bezpieczna?

Słyszałeś, że kursy w kantorach internetowych są korzystniejsze niż w bankach? Jeżeli przed skorzystaniem z oferty e-kantorów powstrzymuje Cię obawa o bezpieczeństwo pieniędzy, dowiedz się, co sprawdzić przed wymianą środków online.

Nowoczesne systemy zabezpieczeń

Internetowe kantory nie są już nowością – z powodzeniem działają od kilku lat i mają coraz większy udział w rynku wymiany walut. Ponieważ aktualnie działa ponad 50 e-kantorów, konkurencja jest duża. Aby przyciągnąć nowych klientów, każdy dobry kantor wdraża nowoczesne systemy zabezpieczeń. Najlepsze kantory stosują dwustopniową weryfikację tożsamości użytkownika w postaci wymogu zalogowania się na swoje konto, a następnie potwierdzenia transakcji kodem SMS.

Bezpieczeństwo użytkownikom gwarantuje także certyfikat SSL. Jeżeli kantor internetowy posiada taki certyfikat, to wszystkie połączenia są szyfrowane.

Z iloma bankami współpracuje kantor?

Frank (CHF), dolar amerykański (USD), euro (EUR) i funty brytyjskie (GBP) – to najpopularniejsze waluty dostępne w ofercie wszystkich kantorów internetowych. Niezależnie od tego, którą walutę zamierzasz zakupić lub sprzedać, sprawdź, z iloma bankami współpracuje wybrany przez Ciebie e-kantor. Im lista jest dłuższa, tym lepiej. Świadczy ona o tym, że kantor internetowy korzysta z zaawansowanego zaplecza technologicznego.

Najlepsze e-kantory nie tylko współpracują z wieloma bankami, lecz także proponują bardzo korzystne ceny przelewów. Przykładowo Rkantor.com współpracuje z 15 bankami (m.in.: Alior Bankiem, Millennium Bankiem i Idea Bankiem), a przelewy na rachunki prowadzone przez te banki klient wykona bezpłatnie. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z darmowych przelewów walutowych do 15 banków i tanich przelewów zagranicznych.

O czym świadczy współpraca z GIIF?

GIIF, czyli Generalny Inspektor Informacji Finansowej, to instytucja, do której muszą składać raporty kantory internetowe. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie kantor faktycznie jest nadzorowany przez tę instytucję oraz czy wdrożył działania AML (Anti-Money Laundering), których celem jest przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Kantory, których celem jest obsługa klientów zgodnie z najwyższymi standardami, informują o stosowanych zabezpieczeniach technologicznych na swoich stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *