Czy warto prowadzić firmowe social media?

Lajki, udostępnienia, followersi i fani – social media skutecznie zawładnęły naszą codziennością, pochłaniając naszą uwagę i zmuszając do aktywności. Idąc ulicą, jadąc autobusem lub po prostu spoglądając na grupę ludzi w miejscu publicznym, momentalnie zauważymy jak wiele osób korzysta z wszelkiego rodzaju smartfonów, tabletów i laptopów. Przeglądanie Facebooka i Instagrama to ulubione zajęcie i to nie tylko dla milenialsów. Dlaczego więc nie wykorzystać takiego potencjału w promowaniu własnej działalności? Prowadzenie Instagrama i profili firmowych to doskonały pomysł na element marketingu internetowego!

Prowadzenie Instagrama

Zacznijmy od hitu ostatnich lat, czyli Instagrama. Jest to portal do udostępniania zdjęć i krótkich filmików. Dzięki prostemu interfejsowi możemy dzielić się najfajniejszymi chwilami z dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami innych użytkowników i to za pomocą kilku kliknięć! Dziś Instagram nie przypomina swojej pierwotnej wersji, która debiutowała w 2010 roku na telefonach Apple. Jak pokazują statystyki z Instagrama korzysta dzisiaj ponad 750 tysięcy użytkowników i liczba ta ciągle rośnie. Tak duży target to doskonały argument, który powinien przekonać nas jak ważne jest prowadzenie Instagrama. Kampania reklamowa oparta o prowadzenie Instagrama to doskonała forma promocji, która pozwoli nam zbudowanie wizerunku marki i bliższą integrację z klientami.

Prowadzenie Facebooka

Kolejnym portalem społecznościowym, na którym warto zaistnieć ze swoją firmą, jest oczywiście Facebook. Dane z połowy tego roku mówią o nawet dwóch miliardach użytkowników miesięcznie, co czyni Facebook najpopularniejszym serwisem wszechczasów. Niejednokrotnie case studies firm, które zdecydowały się postawić na prowadzenie Facebooka pokazują nam jak skuteczne jest to narzędzie. Firmowy profil niesie ze sobą szereg korzyści takich jak poprawę wizerunku, wzrost rozpoznawalności marki, wyróżnienie firmy na tle konkurencji i wielu innych czynników, które w efekcie przekładają się na znaczny wzrost konwersji.

 

Jak widać rynek social media to wielka szansa dla firm, które szukają skutecznej promocji. Miliardowa społeczność, setki milionów interakcji dziennie to coś, o co warto walczyć. Marketing internetowy bez social media to jedynie ułamek całego potencjału, który musimy wykorzystać chcąc rozwinąć swoją firmę i zwiększyć sprzedaż. Warto zastanowić się nawet nad wynajęciem do tego celu specjalistów, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą zmaksymalizują efekt działań w obszarze social media.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *