Czy warto kupować oryginalne kable do telefonu?

Oryginalne kable do telefonu są drogie. Ich tańsze odpowiedniki wyróżnia także kolor kabli i ich długość. Sprawdziliśmy, czy warto inwestować w oryginalne kable do telefonu. Sprawdźcie nasz przewodnik po zamiennikach kabli do telefonu. 

Kiedy potrzebujesz kilku kabli 

Kupując telefon, otrzymujesz jeden kabel do ładowania. Najczęściej z odpinaną wtyczką, co daje możliwość łączenia jej z innymi kablami USB – krótszymi, dłuższymi lub po prostu innymi rodzajami. Żeby nie przepinać ciągle kabli z gniazdka przy łóżku do komputera lub żeby nie zapomnieć zabrać kabla do ładowania telefonu do pracy, warto posiadać przynajmniej dwa potrzebne kable. To także zabezpieczenie na wypadek, gdyby kabel uległ uszkodzeniu. Czym jednak kierować się przy zakupie nowych kabli do telefonu: marką, czy ceną? 

Wysoka jakość ładowania telefonu

Za jakość ładowania telefonu odpowiada duet ładowarki i podpiętego do niej kabla. Aby jak najszybciej naładować telefon, warto wybrać kabel, który będzie mu dedykowany przez producenta. Oryginalny kabel do telefonu posiada podzespoły kompatybilne z wymaganiami baterii, zatem będzie niezawodny i nie spowoduje zwarcia. Kabel od producenta, czyli droższy będzie także charakteryzował się odpowiednią izolacją, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Tańsze kable czasami mają tak słabą moc, że faktycznie – uchronią przed rozładowaniem telefonu, ale też nie naładują go do pełnych 100% poziomu baterii. 

Pamiętaj o ekologii 

Zamiennik oryginalnego kabla do telefonu jest tańszy, ale też mniej wytrzymały. Powstaje na podstawie dedykowanego przewodu, często jako podróbka – jest zatem raczej rozwiązaniem tymczasowym, bo z pewnością nie będzie trwały. Kable często podłączamy do powerbanków, które potem wkładamy do plecaka lub nieużywane zwijamy w byle jaką zwitkę. Zrób prosty rachunek i policz, ile kabli nieoryginalnych kupiłeś w ciągu roku i czy łączna kwota na pewno jest niższa od oryginału? Kilka zepsutych kabli to już dorodny zwój elektrośmieci, mało lubianych przez Matkę Naturę… 

Dlaczego warto kupić oryginalny kabel do telefonu? 

Podsumowanie będzie krótkie. Oryginalny kabel do telefonu to gwarancja jakości wykonania, zapewnienie bezpieczeństwa dla użytkownika oraz pewność, że przewód posłuży nie tylko jako łącznik przesyłania danych, ale także wykona swoje zadanie – naładowania baterii – na 100%. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *