Czy warto kupić smartwatch?

Idea Smartwatcha jest zdecydowanie świetna. Funkcje jakie może posiadać i spełniać również są rewelacyjne i sprawiają, że urządzenie nie musi byś kolejnym niepotrzebnym i bajerem a faktycznym przydatnym gadżetem który skutecznie ułatwi nam życie.

Jednak czy obecnie sprzedawane zegarki rzeczywiście są godne uwagi? I czy warto już teraz zaopatrzyć siew tego typu urządzenie?.

 

Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia i informacji czy w ogóle jest Smartwatch?

Otóż, Smartwatch to zega­rek pra­cu­ją­cy pod kon­tro­lą sys­te­mu ope­ra­cyj­ne­go, z doda­nym wyświe­tla­czem, łącz­no­ścią i kil­ko­ma czuj­ni­ka­mi. Taki minia­tu­ro­wy smart­fon, któ­ry zamiast w kie­sze­ni – nosi­my na nad­garst­ku. Smartwatch jest zatem skrzyżowaniem zegarka i smartfona, ewolucją tego pierwszego i dopełnieniem tego drugiego, choć nie tylko. Założenia przyświecające tego typu urządzeniom są więc pozornie proste i zrozumiałe. Inteligentny zegarek ma nam stale towarzyszyć, wskazywać datę i godzinę, może posłużyć jako kalkulator. Ma też komunikować się z naszym smartfonem.

Ile kosztuje takie urządzenie?

tego, że ceny SmartWatch’y zaczynają się od 200zł za proste urządzenie nie oferujące zbyt wielu funkcji sprzedawane pod tanimi markami po 4000zł za topowe modele najlepszych producentów jak Apple. Tanie modele mimo niewielkich cen niestety w praktyce okazują się być urządzeniami niemal bezużytecznymi. Pod niską ceną kryje się zazwyczaj nienajlepsza jakość produktu, niewielka bateria która pozwala cieszyć się naszym urządzeniem zaledwie kilka godzin oraz bardzo ograniczona liczba funkcji. Tanie smartfony traktujemy więc bardziej jako ciekawostkę, tani gadżet niż wartościowe urządzenie które ma nam służyć i pomagać w życiu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *