Czy Polska będzie drugą Szwecją?

Nie bez powodu to właśnie Szwecja stawiana jest za wzór, jeśli pod uwagę weźmiemy rodzaj płatności. Czy wiesz, że w tym kraju tylko 1% transakcji dokonywanych jest przy użyciu tradycyjnej gotówki? W Szwecji kartą zapłacimy wszędzie i za wszystko.

 

Terminal posiada gazeciarz czy handlarz sprzedający na ulicy ciastka. W niektórych sklepach nie zrobimy zakupów przy wykorzystaniu gotówki. Na drzwiach wejściowych naklejona jest kartka z wyraźną informacją, że sprzedawca akceptuje jedynie płatności kartą.

Okazuje się jednak, że i Polska nie jest daleko w tyle. Prognozuje się, że szybko możemy dogonić Szwecję. Patrząc na statystyki i potrzeby Polaków, nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli i u nas plastikowy pieniądz wyprze gotówkę. Dowiedz się więcej.

 

Polacy a reszta Europy

 

Okazuje się, że to właśnie Polacy najbardziej chwalą płatności bezgotówkowe. To u nas odnotowano największą liczbę płatności bezstykowych. To również mieszkańcy naszego kraju są najbardziej zainteresowani nowoczesną technologią, biorąc pod uwagę usługi bankowe. Coraz rzadziej korzystamy z gotówki, ale za to coraz częściej zakładamy konta bankowe z przypisaną do rachunku kartą płatniczą. Terminale płatnicze cieszą się też coraz większym powodzeniem wśród przedsiębiorców. Okazuje się, że już w połowie punktów handlowych i usługowych jest przynajmniej jeden terminal pos.

Tendencja wzrastającego zainteresowania dokonywaniem transakcji bezgotówkowych widoczna jest przede wszystkim wśród młodych Polaków. To seniorzy nadal częściej wybierają gotówkę i nawet jeśli posiadają konto bankowe, to od razu po wpłynięciu na nie środków, wypłacają pieniądze i posługują się tradycyjną formą płatniczą. Wszystko dlatego, że do końca nie ufamy bankom.

Czas to zmienić, bo okazuje się, terminal pos jest o wiele bezpieczniejszą formą realizacji zakupów aniżeli wykorzystanie gotówki. Ta może przecież zostać zgubiona albo skradziona. Na kontach nasze pieniądze są w pełni bezpieczne, a korzystanie z karty płatniczej jest przecież zabezpieczone indywidualnie ustalanym kodem PIN.

 

Popularność mobilnej bankowości

 

Polacy dokładnie tak jak i Szwedzi wykazują największe zainteresowanie mobilną bankowością. Ta daje o wiele większy komfort zarządzania swoimi finansami. Pozwala lokować środki bezpiecznie, pozwala również generować większe oszczędności, a nawet zarabiać. Nie ma wątpliwości, że każdego roku na polskim rynku odnotowuje się coraz więcej transakcji bezgotówkowych i ta liczba będzie tylko rosnąć. Terminal kart płatniczych już niedługo będzie dostępny niemalże w każdym punkcie handlowym. Co więcej, Polacy wykazują ogromne zainteresowanie dodatkowymi usługami, jakie są możliwe przy wykorzystaniu terminala. Mowa tu między innymi o wypłacie gotówki. Dzisiaj sklep może być traktowany jak bankomat, a gotówkę można wypłacić przy okazji robienia zakupów i to bez żadnych prowizji i w kwocie, na jakiej nam zależy. Nie ma więc wątpliwości, że banki działające na terenie Polski będą inwestowały w swój rozwój i oferowały swoim klientom coraz dogodniejsze rozwiązania. Wszystkie działania dążą do tego, by gotówka już niedługo całkowicie wyszła z obiegu, dokładnie tak jak w Szwecji.

Szczegółowe informacje na temat terminali płatniczych, do których zaliczają się też terminale pos, znajdziecie na stronie: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/produkty-i-uslugi/terminale-platnicze.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *