Czy można leasingować samochód poleasingowy?

Leasing to obecnie bardzo popularna metoda pozyskiwania pojazdów przez firmy, ponieważ dzięki niemu można uzyskać dostęp samochodu bez skomplikowanych formalności, nawet wtedy, gdy firmę założyło się niedawno.

 

W ramach leasingu dwie strony umowy, a mianowicie leasingodawca, czyli firma leasingowa, a także leasingobiorca, czyli klient zawierają umowę, która polega na użyczeniu pojazdu klientowi przez firmę leasingową za określone ratalne opłaty, czyli tak zwane raty leasingowe. W tym czasie właściwym posiadaczem pojazdu zostaje firma leasingowa. Po zakończeniu umowy leasingu można wykupić pojazd w niższej cenie lub po prostu wziąć w leasing następny.

Najważniejsze zalety leasingu samochodu

Leasing wiąże się dla firm z wieloma korzyściami, na przykład nie wymaga angażowania własnego kapitału w tak dużym stopniu, pozwala na optymalizację obciążeń podatkowych oraz daje możliwości rozliczenia podatku VAT. Również firma nie traci na zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy wzięciu kredytu.

Co więcej, wyleasingować można nie tylko samochody nowe, ale również te używane, niemniej jednak wymagają one wówczas spełnienia dodatkowych wymogów. Dotyczy to głównie ich wieku, miejsca zakupu oraz stanu technicznego. Także leasingodawca może zażyczyć sobie wpłacenia większej opłaty wstępnej niż w przypadku leasingu nowych aut.

Gdzie wziąć w leasing używane auto?

Jeżeli interesuje cię leasing, ale jednocześnie nie chcesz decydować się na nowy pojazd, w takiej sytuacji możesz zdecydować się na leasing auta używanego w różnych punktach, także tego poleasingowego. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie procedury w salonie dealerskim wybranej marki. Będzie można wówczas znaleźć odpowiedni pojazd, ponieważ warto pamiętać o tym, że dealerzy także oferują używane modele, ponadto na miejscu wykona się wszystkie formalności.

Zatem jeżeli szukasz korzystnej alternatywy dla kupna samochodu używanego na kredyt, pomyśl o leasingu – teraz bez problemu wyleasingujesz również pojazdy używane różnych modeli i marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *