Czy lokalizator GPS w samochodzie służbowym to dobre rozwiązanie ?

0 130

Lokalizatory GPS w służbowych samochodach to ostatnio dość popularne rozwiązanie na zmniejszenie wydatków firmy oraz efektywne zarządzanie flotą pojazdów. System nawigacji satelitarnej GPS obejmuje swoim zasięgiem całą kulę ziemską i dają nieograniczone możliwości określania lokalizacji osób, miejsc czy samochodów.

Niemniej jednak wiele osób może być z tego systemu kontroli niezadowolonych, dotyczy to szczególnie pracowników firmy. Ludzie mogą czuć się inwigilowani na każdym kroku w firmie i poza nią. No ale do kamer na ulicach, w zakładach pracy i we wszystkich miejscach publicznych społeczeństwo już się przyzwyczaiło, pomimo że na początku nie przyjęło tego pomysłu z pełną akceptacją. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że właściciel firmy chce mieć pieczę i kontrolę nad własnym mieniem i nie ma tutaj czemu się dziwić. Natomiast tak naprawdę nikt nie chce w tym wypadku naruszać czyjeś prywatności.

Technika jazdy a Lokalizator GPS

Małe urządzenie marki Flotman podłączone do komputera pokładowego pojazdu jest w stanie monitorować ok. 10 czynników wpływających na technikę i bezpieczeństwo jazdy. Urządzenie zamontowane na stałe w pojazdach przesyła informacje online, tworząc profil kierowcy. Sam system ma charakter prewencyjny, obiektywnie oceniając styl i technikę jazdy. Dla osób zarządzających flota pojazdów służbowych umożliwia szybką reakcję w przypadku nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. Dla potencjalnego kierowcy to sygnał, że należy zmienić technikę jazdy w danym obszarze, co zapewne zaprocentuje płynniejszą jazdą, mniejszym zużyciem paliwa i ergonomiczną eksploatacją samochodu.

Kierowcom przyzwyczajonym do pewnego stylu jazdy trudno zmienić nawyki i często te same stosują w samochodach prywatnych. Przez to nie tylko przyczyniają się do nieekonomicznej eksploatacji pojazdów służbowych, ale i też swoich własnych. Dlatego warto podejście do tego obiektywnie i samemu się przekonać, jakim jestem kierowcom. Lokalizator GPS firmy Flotman da nam pełną ocenę i analizę naszego stylu jazdy i pokaże nieprawidłowości, które warto zmienić.

Gdzie jest mój samochód firmowy

To zmora wielu przedsiębiorców. Pracownik ma służbowe auto do własnej dyspozycji i co on z nimi robi, gdzie on nim jeździ i czemu ciągle nie ma w zbiorniku benzyny. Właściciele firm są przekonani, że zawsze dokładają do pojazdów służbowych, a pracownicy no cóż….

Utrzymanie samochodu to rzeczywiście kosztowana inwestycja i sam przedsiębiorca, szukając oszczędności w firmie, właśnie w tym miejscu również ich wypatruje. Nie ominął nas pewne wydatki z tytułu ubezpieczenia, eksploatacji, napraw i serwisowania pojazdów służbowych, czy rat leasingu, ale racjonalne wykorzystywanie w firmie samochodów służbowych pomoże je zmniejszyć. W tej sprawie urządzenia Flotman stają się przydatne przy lokalizowaniu trasy przejazdu samochodów służbowych w firmie. Odkryją prawdę o tym, czy twój pracownik rzeczywiście był w sprawach służbowych np. u klienta, czy w godzinach pracy robił kursy prywatne. Zapewne nauczy to nieuczciwych pracowników większej dyscypliny, a nagrodzi tych, co szanują mienie szefa i nie wykorzystują go własnych celów.

Zamontowanie Lokalizatorów GPS we flocie pojazdów służbowych to doskonały pomysł na wprowadzenie systemu motywacyjnego dla pracowników w firmie.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany