Czas na Korfu!

Tubylcy mówią o niej Korkyra (Kerkira), od imienia nimfy, którą jak głosi historia uwiódł tu zakochany Posejdon. O wypie pisał również Szekspir osadzając tu wydarzenia swojej powieści ,,Burza”. W czym tkwi magia i piękno wyspy którą od wieków odwiedza tak ogromna rzesza turystów?..

Korfu – co warto zobaczyć?

Ta Grecka wyspa której szerokość to niespełna 10 kilometrów otoczona pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą jest miejsce spędzania wczasów zarówno amatorów pięknej pogody jak walorów naturalnych i historycznych a nawet wielbicieli nocnego życia takich jak kluby, dyskoteki czy otwarte do późnej nocy restauracje. Przez wielu określana najbardziej zieloną wyspą świata – ponad 65% jej powierzchni to tereny rolnicze i zielone. Posiada liczne parki i rezerwaty. Otaczające ją morze Jońskie o licznych walorach turystycznych. Czego chcieć więcej?..

Korfu, wycieczki fakultatywne po polsku

O walorach tego pięknego miejsca już dawno przekonali się również nasi rodacy. Oferta biur podróży jest ogromna. Większość z nich organizuje również wycieczki fakultatywne z z polskimi przewodnikami lub oraz ma tutaj swoich rezydentów, Bariera językowa zatem nie stanowi żadnego problemu.
Usłyszenie naszego rodzimego języka na wyspie nie jest niczym dziwnym. Gro naszych rodaków każdego roku przyjeżdża tu i spędza swoje wymarzone wakacje. Najlepszym potwierdzeniem ich zadowolenia są liczne opinie, komentarze i relacje z podróży które bez trudu znajdziemy w internecie.

Miejsce magiczne

Ta wyspa stwarza wręcz wymarzone warunki na wakacje które zgodnie z warunkami pogodowymi można spędzić tu od maja aż do końca czerwca.
Wprawdzie średnia wielkość opadów jest tu stosunkowo większa niż w w całej Grecji to nie powinno nam to przeszkadzać bo pogodna jest tu zwykle piękna!. Temperatura wody latem wynosi około 24 stopnie przy temperaturze powietrza w okolicach 30c.

Garść informacji o wyspie:

– Wyspa Korfu leży nad morzem Jońskim.
– Poziom soli w morzy to około 38% czyli ideale warunki do pływania 🙂
– Jadąc do Grecji warto znać język angielski, gdyż jego znajomość jest stosunkowo powszechna.
– Obowiązująca waluta w Grecji to EURO
– Aby dotrzeć do Korfu nie jest nam potrzebny paszport, wystarczy dowód osobisty
– Samoloty z Polski lecą na Korfu średnio około 2 – 3 godziny
– Czas lokalny na wyspie to +1 h (w porównaniu do naszego czasu
– Temperatura na Korfu w okresie wakacyjnym to średnio 32oC, a w nocy zwykle ponad 20oC.
– W Kavos jest pełno moskitów. warto zabrać ze sobą preparaty na insekty.
– Do stolicy (Kerkira) można dojechać tzw. „Green bus” – „Zielony autobus” , autobusy dalekobieżne,
– Po samej stolicy kursują tzw. „Blue buses” – „Niebieskie autobusy”,podobne do naszych tradycyjnych miejskich autobusów

Czy zatem warto?

Zdecydowanie tak. Wyspę polecamy wszystkim tym, którzy lubią ciepłe klimaty oraz połączenie morza i wody. Nie jest to jednak miejsce dla osób które nie lubią wysokiej temperatury lub mają przeciwwskazania zdrowotne aby przebywać w takich warunkach.
Niezależnie czy wybierzesz pobyt na własną rękę czy skorzystasz z biura podróży to miejsce nie powinno Ciebie zawieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *