Co zrobić z pękniętym wyświetlaczem telefonu?

Czasem wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, aby telefon spadł i uległ awarii. Jeśli nie miałeś założonego szkła hartowanego, to najprawdopodobniej dojdzie do pęknięcia ekranu.

To nie żadne czarnowidztwo, ale jedna z najczęstszych awarii przy smartfonach. Już teraz sprawdź, co musisz zrobić, gdy zbije Ci się wyświetlacz przy ukochanym telefonie.

3 kroki, które możesz podjąć, gdy pęknie Ci wyświetlacz w telefonie

Twój wierny telefon niestety nie jest nieśmiertelny i upadek z wysokości często kończy się rozbiciem. Jeśli stłuczenie nie jest duże, to wiele osób decyduje się na dalsze użytkowanie smartfona. Jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, gdyż naraża Cię na niebezpieczeństwo i przy okazji sprawia, że telefon może ulec jeszcze większemu zniszczeniu. Dlatego koniecznie działaj! Oto co możesz zrobić w takiej sytuacji:

Skontaktuj się z producentem i sprawdź gwarancję

Być może Twoja gwarancja jest jeszcze ważna i taki wypadek, jak rozbity wyświetlacz został tam zawarty. Koniecznie spróbuj od sprawdzenia faktury i w razie potrzeby kontaktu telefonicznego ze sklepem czy producentem. Może właśnie w ten sposób uda Ci się uniknąć dużych kosztów. Poświęć chwilę na kontakt w tej sprawie, zamiast od razu biec do serwisu czy do sklepu.

Wybierz serwis na własną rękę

Jeśli nie ma szans na naprawę z tytułu gwarancji, to jesteś zdany sam na siebie. Koniecznie rozejrzyj się za firmą czy specjalistą, oferującym profesjonalne naprawy telefonów. Kiedy potrzebna Ci naprawa zbitego wyświetlacza Apple Wrocław, to poświęć odrobinę więcej czasu na swoje poszukiwania. Dlaczego? Bo na rynku dostępnych jest naprawdę sporo firm serwisowych, a nie wszystkie reprezentują poziom i jakość, na której Ci zależy.

W przypadku rozbitego szkła w iPhonie koniecznie sprawdź ofertę w Internecie. Nie ma sensu przepłacać, ale też ufać pierwszej lepszej firmie. Wybierz ofertę, która będzie Ci się opłacać oraz cechuje się, jak największą renomą w sieci i nie tylko.

Kup nowy sprzęt

Być może ten punkt nie jest zbyt odkrywczy, jednak może okazać się, że czekają Cię po prostu zakupy nowego telefonu. Oczywiście z góry warto podkreślić, że może to być też używane urządzenie, które jest w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu koszty będą niższe, co ma duże znaczenie dla wielu osób, kiedy chodzi o takie niespodziewane wydatki.

Oczywiście, jeśli możesz sobie na to pozwolić i usterka jest tak duża, że nie da się jej naprawić lub jest to nieopłacalne, to oczywiście kup nowy iPhone. W końcu to inwestycja na lata.

Jak skutecznie zabezpieczyć się przed rozbiciem wyświetlacza?

Jednak koniecznie pamiętaj, aby następnym razem zaopatrzyć telefon w wysokiej jakości szkło hartowane, aby znów nie spotkała Cię niemiła niespodzianka związana z rozbitym wyświetlaczem. Ciekawą alternatywą jest też pancerne etui, dzięki któremu cała obudowa oraz wyświetlacz będą bezpieczne. Możesz też wykupić ubezpieczenie na wyświetlacz czy cały telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *