Netflix w 2020 roku – co warto obejrzeć?

Jesienią 2016 roku wiele zmieniło się w naszym podejściu do oglądania telewizji, filmów i seriali.

To wtedy Netflix udostępnił wersję swojego serwisu, która jest dostępna w naszym kraju. Internetowa wypożyczalnia streamingowa szybko podbiła serca wszystkich miłośników dobrego kina, serialomaniaków i fanów  stand-upów. W ofercie znajdują się także poruszające produkcje dokumentalne oraz lista filmów aminowych i familijnych. 

Czy warto używać netflixa?

Na czym polega fenomen Netlixa? Czemu każdy z nas coś ogląda na tej platformie? Powodów jest kilka: zryczałtowana opłata abonamentowa, brak konieczności podpisywania umowy, bogata oferta filmowa. Co ważne, Netflixa można oglądać na urządzeniach mobilnych bez dostępu do Internetu – a „inteligentne pobieranie” usuwa obejrzane odcinki seriali, i pobiera nowe. W ten sposób pamięć urządzenia nie jest zajęta. Netflix wyczuwa trendy i zajmuje się produkcją własnych tytułów. Materiały nie są przerywane reklamami. Netflix co tydzień proponuje nowości. Koniec roku 2019 to premiera długo wyczekiwanej produkcji własnej „Wiedźmin”, która okazała się wielkim sukcesem. Co dla nas przygotował Netflix na 2020 rok? Przyjrzyjmy się zapowiedziom. 

Kopalnia świetnych filmów i seriali

Serial „Mesjasz” wzbudził kontrowersje jeszcze przed premierą. Głos zabierają katolicy i muzułmanie. Produkcja przedstawia historię mężczyzny uważającego się za Mesjasza, żyjącego we współczesnym nam świecie. Warto także zobaczyć zapowiadany serial „Dracula”, którym zajęli się twórcy „Sherlocka”  czy polski „W głębi lasu”. Polska produkcja jednocześnie dzieje się w perspektywie odstępu ćwierć wieku. Czy sprawy rodzinne mogą mieć wpływ na tajemnicze zaginięcie nastolatki? 

Trzyczęściowy serial dokumentalny Netflixa „Aaron Hernandrez: W głowie mordercy” to materiał przedstawiający niepublikowane nagrania z sali sądowej sportowca z drużyny futbolowej. Sprawdźcie, co kierowało brutalnymi czynami wspaniale zapowiadającego się sportowca. Uwaga! To premiera dla ludzi o mocnych nerwach.

„Ragnarok” stawia sobie jeden cel: doświadczać razem z bohaterami produkcji Netflixa światowych zmian, jakimi są ciepłe zimy czy topniejące lodowce. Będzie trochę strasznie, trochę fantastycznie, a trochę prawdziwie. 

Netflix od 1 stycznia 2020 roku udostępni film „Cudowny chłopak”. Jest to film z morałem, pokazujący, jak ważne są przyjazne gesty w stosunku do innych osób. Głównym bohaterem filmu jest chłopiec z deformacją twarzy, którego wygląd budzi skrajne emocje.  Film był nominowany do Oscara. Wśród aktorów: Julia Roberts oraz Owen Wilson. Warto obejrzeć, gdy chcemy przypomnieć sobie, na czym polega wiara w człowieczeństwo. W podobnym klimacie zapowiada się serial „Kumpel terapeuta”, poruszający problemy fobii społecznych. 

Na poprawę humoru polecamy „AJ and the Queen”, przedstawiający losy bankrutki drag queen i osieroconej nastolatki, które podróżują po Ameryce w poszukiwaniu najsmaczniejszego gofra. 

Kontynuowana będzie także emisja nowych odcinków komediodramatu „Sex Education”. To kultowy brytyjski serial, opowiadający historię nastolatka, który pomaga kolegom i koleżankom w rozwiązywaniu problemów natury seksualnej. Powraca także „BoJack Horseman” – koń, który jest aktorem. 

Netflix dla dzieci

Jeśli szukacie na Netflixie nowości do obejrzenia razem z dziećmi, polecamy „Park Jurajski” oraz animowaną produkcję „Winx Club”, która doczekała się aktorskiej wersji.  To właśnie w 2020 roku Netflix udostępni nam po 6 odcinków w planowanych 3 seriach „Fate: The Winx Club Saga”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *