Co to jest jest TikTok i jak założyć konto? – poradnik

 

TikTok w ostatnim czasie stał się jednym z wiodących trendów, do tego stopnia, że przytłumił nawet inne przodujące dotychczas social media. Ciągle o nim głośno i coraz więcej osób zakłada konto. Aplikacja pozwala nie tylko dzielić się materiałem, ale też komunikować się ze sporą grupą odbiorców i zyskać fanów. Czym dokładnie jest TikTok? Jak założyć na nim konto?

Czym jest TikTok?

Głównym założeniem aplikacji TikTok jest publikacja krótkich materiałów wideo. Zazwyczaj materiały przypominają teledyski muzyczne, wideo, czy start-upy – niekiedy służą do udostępniania żartów, satyry, czy własnych przemyśleń. Niektórzy użytkownicy mogą jeszcze pamiętać inną aplikację Musical.ly, która w 2018 roku została przejęta przez właściciela TikToka. Obecnie TikTok to jedno z najpopularniejszych social mediów na świecie! W samym działaniu nieco przypomina Snapchata, jednak przykłada dużo większą wagę do ścieżki audio filmików.

Jakie filmy są publikowane na TikToku?

Obecnie na TikToku publikowane są najróżniejsze treści – dzielą się one jednak na kilka kategorii:

  • lip-sync – ideą jest swojego rodzaju wcielenie się w wykonawcę piosenki poprzez poruszanie ustami zgodnie z tekstem piosenki, często jest to połączone z własną choreografią;
  • tutorial – tutoriale stanowią swojego rodzaju inspirację, autor pokazuje i objaśnia krok po kroku, jak wykonać wybraną rzecz – materiał może dotyczyć na przykład makijażu, nowinek technologicznych, czy przydatnych na co dzień trików;
  • stand-up – tego rodzaju filmiki spełniają jeden cel – mają dostarczyć rozrywki widzowi – obejmują więc wszelkiego rodzaju zabawne sytuacje, żarty, czy komedię, twórca często wciela się w kilka roli na raz;
  • stream – jest relacją na żywo z jakiegoś wydarzenia, czy podejmowanej czynności – widzowie mogą w pewnym sensie uczestniczyć w prezentowanych sytuacjach oraz korzystać z czatu.

TikTok i jego rola w społeczeństwie

TikTok jest aplikacją dającą olbrzymie możliwości. Wbrew wielu negatywnym opiniom nie służy tylko do nagrywania nic nie wnoszących, krótkich filmików. Aplikacja ta przede wszystkim dostarcza szeroko pojętej rozrywki oraz umożliwia nawiązywanie kontaktów, a nawet zawieranie przyjaźni. TikTok pozwoli znaleźć inspirację oraz dowiedzieć się wielu naprawdę przydatnych trików.

Jak założyć konto i zacząć korzystać z TikToka?

Założenie konta na TikToku jest bardzo szybkie i proste. Pierwszym krokiem jest pobranie oficjalnej wersji aplikacji – można to zrobić na sklepie Google Play lub przez AppStore. Innym sposobem pobrania aplikacji jest otrzymanie linka do pobrania na telefon – wystarczy wpisać swój numer telefonu na stronie TikToka.

Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy jedynie założyć konto. W tym celu należy wybrać jedną z opcji:

  • konto powiązane z już istniejącym profilem na Google, Facebooku, czy Twitterze
  • osobne konto – należy podać e-mail oraz hasło lub numer telefonu

Następnym krokiem jest już tylko uzupełnienie informacji na nowo założonym koncie – można stworzyć swój własny opis i zmienić awatar oraz nazwę użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *