Co ile wymieniać telefon na nowy?

Z wymianą telefonu na nowy jest zazwyczaj tak, że jedni uwielbiają to robić i nie mogą się tego doczekać, a inni tak bardzo nie lubią nabywać nowego modelu smartfona, że nie robią tego do momentu, kiedy nie muszą.

Na rynku nieustannie pojawiają się coraz to nowe odsłony smartfonów. I tak dla jednych jest to wręcz obojętne, a dla innych każdy nowy model sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno nie zmienić telefonu. Jak znaleźć kompromis i co ile czasu warto wymienić smartfon na nowy?

Uszkodzenie smartfona

To jeden z najczęstszych powodów, dla którego decydujemy się na zmianę smarftona. Nie da się ukryć, że telefon jest z nami praktycznie zawsze i wszędzie. Chyba każdemu z nas zdarzyło się doprowadzić do nieprzyjemnego spotkania telefonu z podłogą. Nie każdy ma jednak tyle szczęścia i w niektórych przypadkach oznacza to pożegnanie ze smarftonem i wymiana go na nowy. Czasami okazuje się również, że naprawa zepsutego smartfona jest nieopłacalna i dużo korzystniejszym pomysłem jest zakup nowego.

Lepszy model

Pojawienie się nowego, lepszego modelu jest sytuacją nieuniknioną. Na rynku co chwilę pojawia się coś nowego. Wiadomo, że wymiana co 2 miesiące telefonu nie jest koniecznością. Jednak dla wielu z nas smarfon jest urządzeniem, którego potrzebujemy do pracy. I tak często okazuje się, że np. wymiana co roku nie jest już tylko wymysłem, a zdarza się potrzebą. Dla sporej części osób smarfton spokojnie może posłużyć około dwóch lat. Po tym czasie dosyć często zdarza się, że nasz telefon nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Bateria bardzo szybko się rozładowuje, a telefon się zacina. 

Potrzebuję czegoś nowego

Niektórych maniaków może także dopaść potrzeba częstej wymiany smartfonów. Nowy model posiada kolejne ciekawe funkcje, jest szybszy, wizualnie lepiej się prezentuje. Takich powodów można by wymieniać i wymieniać. Wiadome jest, że każdy nowy model przynosi kolejne ulepszenia i dla niektórych jest to po prostu pobudka do ciągłej wymiany. Telefon szybko się nudzi, a my chcemy zmiany. Jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, nie ma w tym nic złego. Warto jednak nie chować poprzednich telefonów do szuflady. W końcu mogą się przydać komuś innemu, a tym bardziej jeśli wymieniamy telefony często, są one sprawne i mogą posłużyć innemu użytkownikowi.

Czy istnieje złota zasada?

W tym przypadku chyba ciężko o takiej powiedzieć. To, co ile wymieniamy smarfton na nowy jest kwestią indywidualną. Inne też są nasze pobudki, potrzeby, wymagania itd. Osoby, które potrzebują smartfona do pracy, korzystają z Internetu w celach służbowych, robią zdjęcia, publikują je itd., mają zupełnie inne oczekiwania co do telefonu niż osoby, które używają go do komunikacji i przeglądania mediów społecznościowych. 

Dość często jednak się zdarza, że po około dwóch latach użytkowania telefon nie działa już w sposób nas zadowalający. Rzadko się zdarza, że pozostajemy przy jednym smarftonie 4, czy 5 lat, choć nie znaczy to, że z takimi przypadkami się nie spotkamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *